10.11.2018 - 06

Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Germany France United Kingdom
Ver: 8.4.2018 - 06

Diskuzní forum

Vše kolem GPS

Hlavní strana fóra Odpovědět

Téma: Vše kolem GPS

Autor: Bludi || Vloženo: 10.9.2010 - 11:19:09
A výborně, máme tu první úspěšný test.
To je jasný, nejdokonalejší to nebude, ale co by člověk zadarmo chtěl, že..
Autor: Olinek || Vloženo: 10.9.2010 - 10:17:40
tak sem tu uz dal zase pryc, umi to vyhledavat jenom ulice ne cisla, cisla to umi jenom kdyz jses pripojen k internetu.
Autor: Olinek || Vloženo: 10.9.2010 - 09:58:10
uz ji taham dneska vyzkousim Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 10.9.2010 - 09:40:00
NAVIGACE ZDARMA
Snad by někoho ze čtenářů mohla potěšit LEGÁLNÍ navigace pro WINDOWS a WINDOWS MOBILE zdarma.
Fígl je v tom, že mapové podklady jsou použity z Openstreetmap. Což jsou mapy tvořené samotnými uživateli. Takže přesnost či aktualizace nebude tak kvalitní jako u komerčních produktů, ale někomu kdo naviguje 1x do roka by to mělo stačit..
Více info zde.. LINK
Autor: Bludi || Vloženo: 6.9.2010 - 15:03:07
Pod slovy vandr-očistec si představuji pouze 2 možné varianty. Buď fůra našlapaných kilometrů(v takovém případě jsem jedině rád, že jsem nejel) a nebo požívání alkoholických nápojů v míře větší než obvyklé(tato varianta mi přijde pravděpodobnějš vzhledem k účasti Olina) a v tom případě tě lituju, neb to muselo na tvém zdraví zcela jistě zanechat šrámy. Ale věř, že i já měl silnou alkoholovou sobotu.
Ale o tom případně jinde, zpět k tématu.
Takže :
1: OVI mapy od NOKIE se dělí na dva různé produkty. A to jsou samotné mapové podklady, které ti ukaží tvoji polohu(kterou si zjistí buď z GPS modulu nebo z internetu) Naprosto totožná fukcionalita jako mají google maps mobile. Toto je prakticky ve všech nynějších modelech od Nokie. Druhou část pak tvoří samotná schopnost vypočítat trasu mezi dvěma body a tím pádem navigovat. A pozor: Tato součást je zdarma pouze u některých modelů(u obou našich modelů to zdarma je, já sem totiž koupil trošku jinej, poněvadž jsem si zatím nezvykl na HW klávesnici)

2:přesnost a aktuálnost map je jasná, protože dodavatelem mapových podkladů je teleatlas(tuším, že ten dodává i pro tomtoma). Bonbonkem je to, že nokie firmu teleatlas koupila, takže tyto podklady má v podstatě zdarma, tudíž se vesele aktualizuje a nic to nestojí.

3:Určování polohy: GPS modul integrovaný v telefonu stojí za píp.. Testoval jsem na 1 venkovní a 2 městských. Takže v přírodě to docela ušlo, tipoval bych to tak na 5m přesnost což je pohoda. Ale byl jsem v Kutný Hoře a hledal cache v úzké uličce mezi baráky a tam jsem nebyl schopnej dostat se pod 16m. Ale jako nouzovka je to OK. To, že se ti zobrazila poloha v hale v práci, může být zaprvé tím, že polohu telefon zjištuje buď z toho interního modulu a nebo z internetu. To funguje tak, že telefon vezme údaje o vysílači mobilní sítě, ke které je připojen, na internetu pak vyhledá kde se tento vysilač nachází, a takovou polohu ti pak vrátí(velmi jednoduše řečeno). Upřednostnuje se samozřejmě GPS, ale pokud není dostupná, dojde na ten druhý způsob, a ty na první pohled nemusíš poznat, co se použilo.
Nicméně na druhou stranu uznávám, že někdy se ten signálů na mobilu chytne rychleji než třeba v Garminovi, to má pro změnu na vinu fukce A-GPS. Ta totiž dělá to, že před každým použitím GPS připojí na internet a stáhne si soubor s aktuální polohou všech družic a z těch pak chytá signál. Zatímco Garmin nejdříve musí zjistit, které družice jsou dostupné(a to při horší viditelnosti na oblohu chvíli trvá) a pak teprve od nich začne přijímat signál.
To jsou 2 možnosti, které stojí za situací u tebe na hale.

No a takové malé resume. Po 10 cachích, které jsem navštívil s novým phonem je u mne situace jasná. Tahám dvě zařízení(původní PDA MIO, s dobrou GPS) a telefon. Telefoní GPS využiji na to, abych přes Handy zjistil nejbližší cache, pak se na některou z nich znaviguji. pokud cache do 2 minut nenajdu tasím PDA přeťukám souřadnice a už si hledám z dobrou přesností.

Aplikace, které jsem zatím naistaloval: Opera, ICQ, Handygeocaching(výbornej a má možnost FIELD NOTES, to si hned v terénu vytvoříš takovej pracovní log, ten uploadneš na server a doma pak jen doedituješ a na jeden klik zaloguješ), GEOCACHING LIVE(aplikace rovnou od groundspeaku), LOCIFY(ten mne zatím moc neuchvátil), GOOGLE MAPS mobile(na ty jsem zvyklej z MIA a jsou skvělé).
Autor: Lahvic || Vloženo: 5.9.2010 - 21:13:47
A já se právě vrátil z vandru Smile Teda z očistce, ale o tom až v článku Smile

Chválil jsem jen shodu s TomTomem, v oblasti stejné navigace na složitějších silnicích. Obě navigují téměř stejně, Garmin úplně jinudy.A vzhledem k tomu, že na Tomyho na silnicích nedám dopustit, tak se Ovi vezou ve slávě za Tomym Smile

Přístroj teď o víkendu chytal spolehlivě signál i pod hustými stromy, nevyvedlo jej z míry ani hluboké údolí. Chybí mi tam jen možnost navigace přímo za šipkou, bez ohledu na terénní nerovnosti. Možná to tam někde je, ale já to dosud nenašel. A docela mi vadí nemožnost přepnutí souřadnicového formátu na decimální. I toto bude předmětem dalšího zkoumání Smile

Jinak mapy jsou skutečně parádní !!
Autor: Bludi || Vloženo: 5.9.2010 - 17:28:05
Právě sem se vrátil z hradu, totiž z dovolený.
Za to co ten telefon přežil a co si mu vyváděl by ho měli pozlatit a vystavit někam do muzea Smile
Docela náhoda, neb já jsem svou novou nokii koupil před 3 týdny a zatím spokojenost, i když ty vlastnosti GPS, které tak vychvaluješ jsou drobně zkreslené a tak trochu mylné. On ten telefon zas tak kvalitní GPS nemá, za to mapové podklady kvalitní má a to velmi. Víc se rozepíšu až se trošku rozkoukám..

Jo a rada: Jak sem si tak před koupí pročítal diskuze, zjistil sem, že s tou odolností telefonů už to není co bývalo. To co vydržel ten tvůj Erik, by mohlo být pro ten novej smrtící!!
Autor: Olinek || Vloženo: 2.9.2010 - 21:37:42
at je mu zeme lehka. mozna fone proklepnes az budes dolovat kesku v srbsku, doufam ze je vodotesnej Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 2.9.2010 - 20:25:39
Po čtyřech a půl letech mě tragicky opustil a do věčných lovišť odešel můj oblíbený a všemi prostředky vyzdvihovaný Sony Ericson K800i. Čtyři roky nevybíravého zacházení, asi padesát pádů na beton, několikero utopení ve vodě a nesčetné braní do rukou od oleje se podepsalo na jeho vzhledu. Ale držel a fungoval. Originál baterie vydržela nabitá jen pár hodin, stále však krmila přístroj potřebnou energií. Hned zpočátku mi bylo několika kamarády sděleno, že joystick na klávesnici vydrží tak sotva pár měsíců, ten však vydržel pracovat až do posledních dní telefonu. Osudnou se mému elektronickému miláčkovi stala uplynulý víkend voda, jež ve velkém množství natekla do mé kapsy, ve které se zrovna nacházel. Možná by fungoval dál, ale nenechal jsem ho vyschnout a zapnul ho, čímž jsem odpálil dvě hlavní tlačítka.

Vzpomeňme tedy a uctěme minutou ticha památku téměř nezdolného a nerozbitného telefonu, pyšnícího se hrdým názvem Sony Ericson K800i.

Staré odchází a nové musí přijít. Zakoupil jsem sobě přístroj Nokia c6. Nechtěl jsem opustit výrobní značku Sonyho, nicméně jako nadšenec do navigací jsem neodolal nabídce GPS a OVI map od Nokie.

Mapy jsem si stáhnul a fungují. Kvalitu mají celkem slušnou, v navigaci po silnicích se téměř shoduje s TomTomem, obě mě domů vedly po stejné trase. K přednostem přístroje musím přičíst fakt, že chytil signál od družic i pod střechou haly naší práce, kde out-doorový Garmin chytne signál až po chvilce a silniční TomTom vůbec. Leč zatím nechvalme dne před večerem, geocaching navigaci proklepne Smile Vyzkouším to teď o víkendu, kdy Olin naplánoval moc pěknou cílovou destinaci (mimochodem je změna oproti plánu a jede se blíž), s množstvím ukrytých krabiček po okolí. Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 11.8.2010 - 19:51:31
Já sem si to myslel, že v tom bude rum.. Soudě dle hodiny příspěvku Smile Se asi někdy budu taky muset kouknout na ICQ .. Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 11.8.2010 - 19:37:19
Cituji: no minule byl Bludi trochu nastracky ale kravou bych ho zrovna nenazival - Olinek 10.8.2010 - 22:47:15
Trochu mi to zavání "kapáním do strojku" Smile Olinek večer mlsal rum a v návalu kamarádství vůči Bluďákovi myslel, že jsem jej nazval krávou Smile Smile Smile Nikoliv, krávou velikou jsem myslel kamion Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 11.8.2010 - 09:07:26
Cituji: no minule byl Bludi trochu nastracky ale kravou bych ho zrovna nenazival - Olinek 10.8.2010 - 22:47:15
To je hezké, že se mne zastáváš, ale proč ve vlákně o GPS? Nějak zde nemohu dohledat příspěvek, na který reaguješ??
Autor: Olinek || Vloženo: 10.8.2010 - 22:47:15
no minule byl Bludi trochu nastracky ale kravou bych ho zrovna nenazival Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 9.8.2010 - 17:21:36
Ten Googlík mě prostě nemá rád. Já stáhnul snad dvacet verzí Oziho a všechny nefunkční. Až tenhle. Díky za něj moc !!

Inspiroval jsem se u některých kamioňáků. Oni si na laptopu promítaj svojí polohu pořád. Prý je to výhodný, že přesně vědí kde se nachází a s tou krávou velikou pak nevjedou někam, kde to pak nevytočej.

Tak mě napadlo, že by to bylo dobrý třeba na hromadný sběr kešek. Už se nám často stalo, že jsme nějakou přejeli nebo zcela minuli. Myslím kešky typu drive-in, balit noťáka při každým výstupu z auta by asi nebylo dobrý. Na delších cestách se taky třeba vyplatí, znát svojí polohu.

Už mi to funguje a mě se to líbí !!!
Autor: Bludi || Vloženo: 9.8.2010 - 00:40:34
A co takhle místo shánění po všech čertech to upirátit, vyzkoušet na vlastním železe a pak když bude vše funkční tak dolegalizovat...
Mě se tak nězdy zdá, že snad ani neznáš slovo google.... Smile
LINK
EDIT: Na druhou stranu bych se rád zeptal na využití takto vytvořeného bazmeku. Co s tím hodláš tvořit?
Autor: Lahvic || Vloženo: 8.8.2010 - 23:57:50
Dík Smile Situace se nakonec trošku pozměnila. Mapy se stáhnout dají, ale mají jeden problém. Velikost. Ono pár kousků mapy má nepředstavitelnou datovou velikost. Mapy celý republiky v obstojný velikosti (Ortofotomapy) by zabraly místo v řádech desítek GB. Jedinou alternativou tedy vidím tvorba vlastních úryvků mapy, zrovna podle toho, kam zrovna pojedu. Tedy pokud sebou nebudu chtít tahat HDD s objemem tera.

Na to mám teď docela dobrej program - Mapgen. Ten spolehlivě natáhne mapu podle zadaných parametrů a vytvoří z ní JPG. Parádní funkce. Ale mám problém.

Používám zatím jen zkušební verzi Oziexploreru. Ta je plně funkční, až na jeden drobnej detail. Bere jen soubory BMP. Tudíž mu dodám mapovej obrázek v BMPéčku, ukotvím ho a nakalibruju a vše je v cajku. Ten MapGen dělá ale JPG. Ten samozřejmě zkušební verze ignoruje. Předěláním v Photoshopu na BMP to poseru, neb pak to hlásí Failed format.

Mám jednu možnost. Nemám totiž zdání, jestli ten MapGen nedělá nějakou chybu. Když zaplatím plnou verzi Oziho, ta pak začne brát JPG a teoreticky to bude cajk. Jestli by to nebralo obrázky ani nadále (ani ty Jpega), tak bych vyhodil dva litry zbytečně a pak se akorát hrabal v problémech.

Nemáte někdo FUNKČNÍ verzi Oziexploreru ?? Na vyzkoušení, když mi to bude makat, nemám problém si plnou verzi zaplatit. Smile
Autor: Olinek || Vloženo: 8.8.2010 - 15:42:49
hele co google?
http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=27869
http://www.gpsmaps.ic.cz/index.php?stranka=oziex
http://mio-treo.info/viewtopic.php?f=126&t=276
dal me to prestalo bavit. Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 8.8.2010 - 10:31:44
Hledám někoho, kdo ze mě udělá vola Smile Žádám radu ...
Fušuju teď do OziExploreru. Povedlo se mi aplikaci rozběhat, spojit s navigací Garmin i TomTom, tudíž se mi na obrazovce laptopu krásně ukazuje moje pozice. Povedlo se mi i nakalibrovat pár útržků mapy i leteckých snímků, krásně tedy na obrazovce sleduju vlastní pohyb na snímku z letadla. Kalibrace je ale poměrně zdlouhavý proces, tak mě napadlo, jestli nějakou obsáhlejší mapu už někdo nevyrobil a nenasdílel na net. Jestli o nějaký víte, klíďo ze mě udělejte blbce a šoupněte mi sem link Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 22.7.2010 - 23:28:00
A já musím napsat, že mnou velmi často pohaněné dopravní hlášení do navigace TomTom poprvé na území naší republiky oznámilo správně úplnou uzavírku silnice. Šlo o uzávěru konce dálnice D8 u Lovosic. Když nebyla připojena anténa příjmu dopravních informací, navigace mě hnala do uzavírky. Sotva jsem jí připojil, už mě poslala správně - na předposledním výjezdu mě poslala ven z dálnice a navedla mě správně kolem. Jásal jsem, nicméně ne dlouho. Při návratu zpět jsem přijížděl k té samé uzavírce od Třebenic a i s připojenou anténou mě TomTom opět poslal přímo do centra uzavírky. Má radost z fungování popisované služby tedy byla krátká.
Autor: Bludi || Vloženo: 22.7.2010 - 15:23:45
Ha teď jsem si vzpoměl na naši diskuzi a navigaci v nokiích..
Takže za mne jednoznačně... NEPLACENO!!!!

LINK
Autor: Lahvic || Vloženo: 26.5.2010 - 23:08:21
Ani já nedám na šedesátku dopustit Smile Oregon mě nenadchnul. DOufám jen, že do tý nový navigace už nahrajou podporu SDHC. Mám tam teď maximálně 2GB prostoru, novější kartu mi to nevezme. Sice tam vleze celá republika, když cestuje člověk někam za hranice, tak už si musí vybírat, který další mapy tam nahrát. Pak jede jinam a mapa se musí smáznout. Kdyby udělali SDHC, nahraju si tam mapy celý Evropy a mám pokoj.
Autor: Bludi || Vloženo: 25.5.2010 - 22:12:54
Stará legenda v novém kabátě..
LINK

Jestli fakt vypustěj novou verzi 60-tky tak do ní na tutáč jdu..
Autor: Pepan || Vloženo: 24.4.2010 - 20:01:11
Cituji: Zkus : http://mio-treo.info/index.php - Olinek 10.8.2010 - 22:47:15
Chlapi moc díkajsák Honzovi za tip na ty stráínky, fakt je tam vše.

http://mio-treo.info Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 14.2.2010 - 16:06:05
Je to tak, jak píše Bluďák. Stačí klasickej kabel, dokovací stanice slouží podobně, ale funguje hlavně jako držák. Pak mít nainstalovaný TomTom Home a aktualizovaný. Přes to se mi i občas přehrává i software v navigaci. Mám tu samou mašinku a měl jsem ten samej problém. 910ka se sekala a nechtěla se nahodit. Přišly nové mapy a softík a je téměř po problému. Jen se mi občas při startu sama od sebe restartuje a pak už maká spolehlivě. Problém je, že nový mapy jsou placený. Já mám službu aktualizace map placenou, čtyřikrát do roka přijde nová přehrávka. Stojí to asi litr ročně, což není nijak katastrofální částka Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 13.2.2010 - 18:43:06
No nepletu-li se, tak dokovací stanice není potřeba. Tomtom tuším používá klasickej mini-USB kabel, stejně tak jako třeba běžnej foťák, či PDA, či podobné zařízení..
A mapy se stáhnou přes Tomtom home, rovnou do zařízení, je to tak Lávo?
Autor: Lukas || Vloženo: 13.2.2010 - 17:22:37
Cituji: POMOC - Olinek 10.8.2010 - 22:47:15
Ahoj,poradi mi nekdo prosim kde bych si mohl nechat prehrat mapy v navigaci tomtom go 910.Sekaji se mi a obcas se navigace i vypne.Nemam dokovaci stanici.Pomoc prosim...
Autor: Olinek || Vloženo: 17.12.2009 - 19:29:52
tak sem nelenil zaserfoval jsem a zjistil sem ze to nepodporuje cip v telefonu a prepnout to nejde.
Autor: Olinek || Vloženo: 16.12.2009 - 15:51:32
nemam to z vlastni zkusenosti takhle me to bylo receno, a zasadu co chodi v tom se nevrtej tak to nechavam bejt, tak strasna ta navigace nejni abych to musel menit, az me to bude ukazovat 50m jinam tak se v tom zacnu vrtat Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 16.12.2009 - 09:29:20
Tak teď jsem trochu zmaten. Na mém obstarožním MIO701 mám SIRFIII. Statickou navigaci bez problému vypnu příslušným softíkem. A k tomu jsem bez problému rozběhl MIOMAPS v3.2(designově upravené IGO6), TOMTOM 6(pravda u toho jsem asi 5 minut zkoumal co tam mam nastavit za typ GPS, ale to bylo hned po zakoupení přístroje, takže zkušenost nulová) a nyní provozuji IGO8( nebo už se to jmenuje NAV´N´GO) a tam se GPS chytla zcela automaticky, hned po instalaci.
Pro geocaching používám již zmíněný GCz, GOOGLEMAPS, a BEELINE(ten dokonce přímo umožnuje statickou navigaci vypnout)
Ale přiznám se, že přestože v práci spravuji 15 HTCček (DIAMOND2 a TOUCHPRO2), tak co se týká GPS vlastností mám u nich pěknej hokej a ještě jsem neměl ani možnost otestovat GPS. Ale to snad co nejdřív napravím..
Autor: Olinek || Vloženo: 15.12.2009 - 19:19:54
myslis teda NMEA vs. SirfIII? jestli jo tak to je docela problem pac vetsina softu neumi SirfIII jako IGo8, TomTom atd. a prepinat zase porat NMEA - SirfIII, to radsi preklepu u budu lozit po okoli. a nemusi to kazdej aparat podporovat, muze se ti kousnout proste problem.
Autor: Bludi || Vloženo: 15.12.2009 - 16:17:29
K těm kartám: Je fakt, že to je naprosto jednoduchý řešení. Ale pozor!!!! Nechce to prohazovat moc často, kdyby ta karta byla nějak lehce přístupná. Bál bych se trošku opotřebení toho mechanizmu na kartu.. Ale jestli to chceš udělat párkrát do roka tak pohoda..

No a k tomu HTC: Té statické navigace se právě obávám. Ta je dobrá do auta, ale na geocaching nic moc, právě k tomu, že člověk musí vyvinout nějakou rychlost. Tak snad některý z dalších HTC už to bude mít vypnutelný. navíc sem slyšel pár zvěstí, že HTC má přejít z Windowsů na Androida, tak sem zvědav...Mě docela zaujal HTC DIAMOND 2 krásnej displej, tenkej a poměrně lacinej nástroj.. Ve spojení s GCz, neomezenejma datam a GOOGLEMAPS to bude optimální kešovací nástroj...
Autor: Olinek || Vloženo: 14.12.2009 - 21:14:41
taky jsem na to narazil nahodou kdyz jsem hledan neco uuuplne jinyho Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 14.12.2009 - 20:30:11
Tak teď jsem za totálního kreténa Smile Někdy se jednoduchý řešení přímo nabízí a člověk přitom hledá kraviny. Dík Olinku, já už fakt vymejšlel co se dá, ale takováhle triviální věc mě nenapadla ani v tom nejlepším rozpoložení Smile
Autor: Olinek || Vloženo: 14.12.2009 - 15:58:50
Bohuzel jak dlouho vydrzi baterka to nevim mam tam ted oem 2200 mAh,byl jsem s tim 4 dny na vandru obcas spustil GPS a baterka byla na 48% kdyz jsem prijel dom, ale koukal jsem na
LINK.
jinak navigace pomerne jde, ukazuje +- 2m kdyz mam osm satelitu.
staticka navigace docela jde (netoci se) bohuzel to bere asi po 5ti metrech takze musim jit tam a nazpatek, ale ukaze presne.
zatim to pouzivam 14 dni tak me skusenosti s touto navigaci jsou slabe.
Autor: Bludi || Vloženo: 14.12.2009 - 07:44:02
No tak to tedy vítám dalšího kačera...
No a když už si se tedy pochlubil výbavou, sděl nám své zkušenosti z železem.. Jak si s HTCčkem spokojen? Jak se ti s ním loví. Nemáš u něj problém se statickou navigací(tj. ukazuje ti šipka přesně i v malé rychlosti chůze)? Lze ji vypnout? Jak dlouho ti vydrží baterka, když máš zaplou tu garminí mapu?
Jinak GCz taky používám a je to skutečně geniální soft. Zvlášť pokud se z nenadání ocitneš někde, kde si neměl dle plánu být, máš tam tak hodinku a více čas. Stačí se připojit sosnout a hurá hledat a zároveň to umožní i zalogovat. Skutečně geniální..
Autor: Olinek || Vloženo: 13.12.2009 - 20:57:13
Zdravim a pozdravuji T.O. Minessota
co takhle koupit treba 2x 2G a na kazdou dat jinou mapu.
jinak sem zacal taky lovit kesky mam HTC Cruise soft Garmin XT mapy TOPO Czech 3 PRO na urceni priblizne polohy na odloveni spustim soft GCz LINK kde se me z netu nactou kesky v okoli s popisem, logama a napovedou, bomba soft.

Autor: Lahvic || Vloženo: 7.12.2009 - 14:15:43
Ty odkazy nemaj chybu !! Díky moc !! Problém je částečně vyřešen. Mé kroky mě totiž zanesly přímo ke zdroji, do Garmina. Tamní prodavač mi sdělil, že můj přístroj vyšší objem datové karty podporuje opravdu jen stěží.
V těch návodech ale píšou, že to více dat schroupne, nicméně že ta navigace pobere jen 2000 těch mapovejch čtverečků. Teď když na to koukám, tak třeba Říše je sestavená asi ze 600 čtverečků. Francie asi z 1000. To by početně vyšlo. Takže na to ještě juknu ....

Nicméně, za mrzký peníz jsem zakoupil 2GB kartu a pustil jsem se o výběru dat pro přístroj. Když jsem nakrájel mapy podle tý naší červnový trasy (Rajch, Belgie, vrchní část Francie a spodní část Anglie), na tu kartu se mi to tak tak vejde ....

Takže zatím jsem spokojen, ale když se povede to prolomit na tu 16-ti gigovku, budu jen rád.
Autor: Bludi || Vloženo: 7.12.2009 - 08:40:51
No to je sice hezký, že ne považuješ za problemu znalého, ale 60-tku jsem nikdy neměl tak nevím. Jediný co vím, že SDHC znamená SD(karta)High Capacity(si jistě přeložíš).
Nejlépe zeptat se vlastníků, no akdyž už jsme u toho nejlepší na to bude použít tu nejlepší encyklopedii světa. Takže Google vyplivne diskuzi na gc.cz
LINK
A pak jedny moc zajímavé stránky LINK kde se dá najít plno zajímavejch tipů a triků pro 60-tku.
Takže chlapče študuj... Co jsem to tak zběžně prolétl, tak by to teoreticky mělo vzít až 4GB, ale jsi omezenej velikostí mapy což je při nejaktuálnějším firmwaru 4GB. Pokud bys tedy teoreticky použil větší kartu a ta fungovala, tak to stejně schroupne pouze 4 GB...
Autor: Lahvic || Vloženo: 6.12.2009 - 23:51:34
Bluďáku, potřebuju radu odborníka. Stal jsem se vlastníkem nových turistických map do Garmina. V GPS mám ale jen 512MB Micro SD. Musím si pořídit větší kartu, bych mohl tyto mapy do svého elektronického miláčka dostat všechny. Mám Garmin GPSmap 60CSx. Všude, ve všech popisech tohoto přístroje píšou, že se do něj vkládají Micro SD. Jenže tyhle karty se dělají pouze do velikosti 2GB. Pokud chce člověk víc, musí si pořídit velikostně stejnou kartu, ale s označením Micro SDHC. Do zdířky padne, ale třeba na Czechcomputeru píšou, že každé zařízení toto nepodporuje. A u Garmina zmínka o podpoře tohoto formátu také není (pouze u Oregona).

Jde mi o to, abych tu kartu nekoupil a pak nezjistil, že je mi k ničemu, že to nefachčí. Nemáš šajna co s tím ?? 2GB jsou sice lepší než 512, ale pořád to mým požadavkům nestačí ....

Příklad, proč to chci dělat ....

Letošní Francie. Sice lze vyřezávat části map, ale když budu chtít mapou pokrýt celou trasu co jsme jeli, jsem někde kolem 3,5 giga. A to když to opravdu oříznu. Přeci jen jsme projeli lán Německa, Belgie, Francie a na kousek jsme koukli do Anglie. Kdybych chtěl zkopírovat všechny ty země, tak se to vyšplhá na 12 gigáčů.
Autor: Bludi || Vloženo: 6.10.2009 - 13:06:14
Další EGNOS nad Evropou?

LINK
Autor: Bludi || Vloženo: 29.9.2009 - 16:03:41
No chvilku jsem váhal jestli to nedát třeba do vtipů, ale přeci jen, je tam ta GPS..


Autor: Lahvic || Vloženo: 16.9.2009 - 17:54:18
No ale já jsem zapoměl Smile Včera jsem zrovna byl v GPS centru, to jsem se tam na to mohl zeptat. No nic, vedle je cyklo prodejna, příští tejden tam patrně zamířím na garančku, zkusím se tam pro tu pastu zastavit. Snad to vyjde na druhej pokus Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 16.9.2009 - 16:16:52
Abych nezapoměl. Pasta na orpavu poškrábaného displeje LINK
Autor: Lahvic || Vloženo: 12.9.2009 - 23:07:12
Pavel Liška už je i v TomTomu. Má tam luxusní hlášky Smile Jen mu nejni pořádně rozumět. Stačí mít trochu puštěný rádio, třebas i potichu, a už mu nerozumíš. Gabo Zelenaj má ten hlas zvučnej, tomu rozumíš i přes vydatně "nakrmený" cédéčko. Ale jinak paráda, když nemám náladu něco poslouchat v autě, zapnu si Lišku a bavím se Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 26.8.2009 - 22:05:31
Dneska jsem měl možnost otestovat skutečně ukázkovou práci Centra dopravních informací.

Myšleno v té silně ironické podobě !!

Mířím si to takhle autem ze západního okraje Prahy směrem k tomu východnímu. Na předním skle na mě mluví Gabo Zelenaj z navigace, jenž se mezi řadou TomTom řadí k těm nejdražším, tudíž snad i k těm lepším. Do přístroje vedou dva kabely, jeden napájecí, druhý je anténa příjmu dopravních informací.

DOpravní informace vysílá jakési nové centrum, nedávno zřízené pro potřeby "zlepšení informovanosti řidičů o dopravní situaci před nimi". Prošlo to i televizí, kde se nějaký papaláš masíroval s tím, jak to bude dokonalé centrum, ve kterém se budou sbíhat hlášení od policie, záchranných složek, silničářů i dobrovolníků. To následně odesílá přes RDS-TMC dopravní informace na displej automobilových navigací.

Tudíž i mého TomToma, 930.

Jak jsem již psal, mířím si to k západnímu okraji Prahy, navigace hlásí aktuální dopravní situaci. Nikde ani nejmenší náznak komplikací.

Přijíždím k první koloně na pražském okruhu. Kolona je způsobená prácemi na silnici, které v této lokalitě už nějaký ten den probíhají.

Navigace mlčí ....

Než tvrdnout v koloně, raději při nejbližší příležitosti nacházím sjezd a mířím jinou cestou. naštěstí okolí dobře znám, nemám proto problém se tamní oblasti vyhnout.

Navigaci ukládám nový úkol, směřovat mě do ulice Vrchlického. TomTom spolehlivě přeprogramuje trasu a navádí mě požadovaným směrem.

Dopravní situace čistá !

Projíždím kolem nehody, kterou právě vyšetřuje policie.

Navigace ukazuje prázdnou cestu !

V ulici Vrchlického kolona !! Dva kilometry dlouhá !! Až ke sjezdu do Mrázovky. Zdržení pokládám za značné, neb kolona se kupředu sune jen velmi pomalu. Takřka vůbec. Volím tedy jinou trasu.

Po Radlický.

Otáčím, pod Motolem točím doleva a Bucharovou nahoru. Cestou opět zadávám novou trasu navigaci, která si po chvíli dá říct a ukáže na Radlickou.

A opět dopravní situace čistá. Na displeji.

A znovu se po chvíli utápím v koloně. Když z kolony po nějaké době konečně vyskáču, cesta domů Zlíchovským tunelem a po Jižní spojce už je relativně volná.

Právě míjím Krč, když zapípá aktualizace dopravního zpravodajství a na displeji se objevuje přede mnou kolona. Situovaná v oblasti Jižního města.

Jižním městem projedu jak o víkendu, nikde ani náznak zdržení. Kolona měla být kolem Hájů .....

Což mě nutí k zamyšlení !

Kolik pak asi cáluje ředitelství silnic ze svýho rozpočtu měsíčně do toho svého centra ?? Když se nedávno masírovali v televizi, mohlo tam být vidět tak deset zaměstnanců. Nikdo tu práci jistě nedělá pod dvacet táců. Což je tak dvě stě papírů měsíčně na výplatách těm u monitorů, zhruba stejně nebo možná víc si rozdělí management. K tomu několik hopsn-helfrů, odměny za "skvělou práci" atd. Když připočtu náklady na provoz, v tom nejstřízlivějším odhadu do toho systému nalejou měsíčně kolem jednoho míče.

Což je 12 míčů za rok !!

To jsou kurva peníze !!

Za tyhle finance vás pak voděj za nos. Aby si někdo nestěžoval že kvůli neohlášený koloně prokaučoval například nějaký jednání, pro jistotu na svým webu maj pořád info o betatestingu. A jsou krytý.

Jako ukázku se můžete juknout na web, kde ani ve chvíli psaní tohoto příspěvku na exitu Slivenec žádné omezení dopravy není !!

LINK

V návaznosti na dnešní fiasko jsem ze svého čelního skla odstranil anténu pro příjem tohoto signálu a nadále ho již nebudu využívat. Akorát to zabírá místo a výsledek celého toho zařízení je víc než pochybný.
Autor: Lahvic || Vloženo: 21.8.2009 - 21:00:32
Potvrzuju že radio BEAT má dost slušný dopravní zpravodajství.


Autor: Bludi || Vloženo: 3.8.2009 - 10:55:02
Nechci zde propagovat nějaký rádio, ale hodně by třeba pomohlo, kdyby tam začalo sypat informace rádio BEAT, který má v poslední době pro Prahu, více než luxusní informace.
Autor: Lahvic || Vloženo: 3.8.2009 - 09:53:18
Cituji: No já bych spíš řekl, že fungují a to tak, že spolehlivě. Jen to trošku kulhá v aktuálnosti dat. - Olinek 10.8.2010 - 22:47:15
Smile Smile Smile Povedená hláška Smile Smile Smile
Trochu mi to připomíná hlášku typu : "To auto je dobrý a spolehlivý, jen nebrzdí a nezatáčí!"
Řekl bych že aktuálnost dat je zcela zásadní a prioritní !!

Navíc nekritizuju centrum dopravního zpravodajství jako software, ale jako celek. Do toho je zahrnutý i lidský faktor.
Myslím že jsem toho v poslední době s GPSkou najezdil dost abych mohl tvrdit, že tý pravý části obrazovky se prostě nedá věřit, že jde pouze o orientační informace bez valné hodnoty.
Příkladem může být třeba moje nedávné setrvání v koloně za kamionem na D11. Info o bouračce v těchto místech píplo až téměř po dvou hodinách. Solidní úspěch !! Smile
Kolonu na Jižní spojce myslím můžeš vložit do systému paušálně, vždy v dopravní špičce. Smile Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 3.8.2009 - 09:14:27
No já bych spíš řekl, že fungují a to tak, že spolehlivě. Jen to trošku kulhá v aktuálnosti dat. A to je chyba pouze chyba lidského faktoru. Možná kdyby to byla služba placená bylo by to lepší. Případně pokud by se zadávání dat mohlo účastnit více soukromých subjektů(problém by to nebyl, aplikace je jednoduchá, jen klikačka, jako když se prohlížej mapy), bylo by to lepší. Nicméně snad nechceš po státu, kde hlavní silniční tahy často připomínají tankodrom, aby měl spolehlivé slinice o uzavírkách.
A abychopm jen nekritizovali, tak když jsem ještě pravidelně jezdil přes jižní spojku, dvakrát mi to kolonu určilo přesně. I když tam je zas kolona na denním pořádku.. Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 2.8.2009 - 20:45:56
Takže mohu zodpovědně prohlásit, že dopravní informace šířené přes FM signál z toho jejich centra skutečně NEFUNGUJÍ !! Tedy abych byl přesný, fungují, ale ne tady v Čechách. Za víkend se mi povedlo celkem třikrát vlítnout do kolony za bouračkou, jež se už odklízela. Jednou mi byla nahlášena kompletní uzávěra silnice, ovšem nikde se neobjevil ani náznak uzavírky. No a když mi navigace nahlásila práce na silnici a směřovala je na 50 metrů dlouhou asfaltku od hlavní silnice k rozhledně, už mě to vlastně ani nepřekvapilo Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 31.3.2009 - 20:20:45
Něco zkusím sosnout a trochu si s tím pohrát. Zatím se moc nevedlo, neb internet jsme měli dhruba dva dny v rychlosti pevný linky. Museli nás stáhnout, byli jsme ve virech. Problém vyřešen vymazáním počítače v obýváku a jede se dál Smile .
Autor: Bludi || Vloženo: 29.3.2009 - 21:20:55
Aha. No dobrá tak jsem na to ještě kouknul. Á vypadá to, že ta mapa(teda jakákoliv) se ještě před improtem do Garmina musí znásilnit. Takže teď opravdu jednoduše...LINK
Zde najdeš jak odkazy na různé freemapy, tak odkaz jak to poslat do GPS. Buď přes mapsource(nutná úprava) a nebo bez mapsource... Opět teď na sobě nevyzkouším, protože mám ještě v GPS uloženou trasu z víkendu, o kterou nechci přijít..
Autor: Lahvic || Vloženo: 29.3.2009 - 20:56:32
Tak jsem zatím stáhnul co se dalo a MapSource si s ničím neporadil. Zkouším dál, neb opravdu bych ty mapy potřeboval ...
Autor: Bludi || Vloženo: 27.3.2009 - 09:22:26
Takže do Garmina...
Tak tady něco je.... Ale v tuto chvíli nemám jak vyzkoušet, pádž u sebe nemám MAPSOURCE LINK
Autor: Lahvic || Vloženo: 26.3.2009 - 21:55:06
No, Francii v TomTomu mám. Silniční. Měl jsem na mysli nějakou turistickou mapu, neb silniční síť v okolí pobřeží Kanálu není úplně tak hustě protkaná, jak by se mohlo zdát. To víš že by se mi líbilo koukat na displej ruční Garmin navigace s outdoorovou mapkou Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 24.3.2009 - 21:31:18
To, že sem říkal? Smile Smile No asi jo, ale moment, to by mělo být do Garmina, ne do TOMTOMa, tam pokud se nepletu Francii máš.. OK, zapátrám v paměti.
No já myslel, že Gábor bude mluvit i přes to autorádio...
Autor: Lahvic || Vloženo: 24.3.2009 - 20:51:06
Hlasovku přes FM já nepoužívám. Mám staženýho Gabo Zelenaje, bez něj už si navigaci ani neumím představit.

Jinak, prosím tě, když už jsme u tý navigace ....

Už je to dýl co jsi říkal že by jsi měl nějakej tip na stažení free map Francie. Nekouknul by jsi po tom ??
Autor: Bludi || Vloženo: 24.3.2009 - 12:09:57
LINK
Máš to? Teoreticky ano. Používáš? Jaký to je?
Autor: Bludi || Vloženo: 23.2.2009 - 14:37:44
Tak úplně nejjednoduší ale zcela jednoúčelové zařízení by pro tu tvou kartu bylo tohle LINK. Stojí to kilo, což si myslim, že za tu samou cenu bys sehnal redukci na SD.
Autor: Bludi || Vloženo: 20.2.2009 - 13:57:11
Hm fajn, tedys dobrá. Listing připraven, odpovědi mám taky, tak je ani zjišťovat nemusíš. Jo a sraz bude tentokrát u tebe. Kolem 17:00... Tak měj připravenou redukci a GPS...
Autor: Lahvic || Vloženo: 20.2.2009 - 13:38:47
To by šlo, Obecnou školu dáme Smile Najdu tu redukci ....
Autor: Bludi || Vloženo: 20.2.2009 - 11:37:29
Jo tak to je ta mini, takže pokud najdeš ten adaptér na SD, tak to můžem kdykoliv šoupnout do PDA, a já přes průzkumníka juknu, jestli se mi zobrazí adresáře, a případně ten zmiňovaný a to už by pak bylo vyhráno. Takže až si najdeš čas, tak to můžem spáchat. Osobně bych navrhnul, že bychom to mohli zkusit dnes. A spojit to s odlovem Obecné školy, pokud budeš mít zájem. SMS nepíšu, bo asi mizejí v nějaké černé díře, pádž mi poslední dobou nechoděj odpovědi Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 20.2.2009 - 11:27:11
Adaptéry k tomu nějaký mám.

Mrzký peníz jsou u mě tak do dvou litrů. Ale samozřejmě kdyby se našly mapy free, byl bych rád. Jen jsem omezenej kapacitou karty, ta činí 500 MB .....
Paměťová karta
Autor: Bludi || Vloženo: 19.2.2009 - 20:36:01
Tak nejdřív k těm mapám. Samozřejmě se mapy dají sehnat. Otázka je jak moc love, je u tebe mrzký peníz. Pokud mne paměť neklame, čet sem na gc.cz, že u některej státu se nechaj z netu sosnout i free mapy. Občas mi to připomeň a já ve chvílích největší nudy zkusím poptat google..

Teoreticky bych to mohl zkusit i přes PDA, tedy v případě, že je to SD karta, což předpokládám, že asi nebude, ale zcela jistě k ní budeš mít příslušný adaptér. Protože pokud ne, a bude to nějaký zasr. mikro, tak sme v prdeli a ten adaptér se bude muset sehnat. Takže nahoď typ karty, ať můžem vymejšlet dál..
Autor: Lahvic || Vloženo: 19.2.2009 - 17:43:33
A co kdybych ti předal svojí paměťovou kartu z GPS, ty by jsi se ve chvílích volna juknul co se na ní nachází. Bejt tam nějaká složka s My User Waypoint, mám vyhráno. V takovém případě bych ti na flashi dodal ty ikonky s prosbou o jejich zkopírování na zmíněnou paměťovku ......

Apropo, nedaj se někde sehnat turistický mapy Francie ?? Za mrzkej peníz ....
Autor: Bludi || Vloženo: 18.2.2009 - 21:23:04
No vidíš, já nemám ani ten jeden důvod ji využít. A v práci ji mám jen jako součást PC, takže si ji ani nemohu půjčit..
Autor: Lahvic || Vloženo: 18.2.2009 - 21:10:19
Že to mám pár metrů do Czechcomputeru je fakt, že jsou ceny příznivé je taky fakt. Ovšem je taky fakt že čtečku paměťových karet k ničemu jinýmu nevyužívám. Tudíž její pořízení by bylo pouze za tímto účelem. A dost by mě sralo kdyby to bylo zbytečný, kdyby to nefungovalo. Měl jsem tedy snahu to někde vyzkoušet a na základě zjištěného dobrého fungování si jí pořídit.
Autor: Bludi || Vloženo: 18.2.2009 - 17:51:28
Jo na ten link bych se taky kouknul.
Čtečku mám pouze v práci Smile Při dnešní ceně čteček a tvé vzdálenosti od CZC bych to neviděl jako neřešitelný problém.
Autor: Lahvic || Vloženo: 18.2.2009 - 17:08:16
Škoda že neprošel ten odkaz. Klidně Tome ho pošli znovu, edituj stávající příspevek, nebo mi ho klidně pošli mejlem a já ho doplním.

Bluďáku, ty vlastníš čtečku na karty SD ??
Autor: Tom || Vloženo: 15.2.2009 - 14:58:05
Zajímavý odkaz:
Autor: Bludi || Vloženo: 10.2.2009 - 09:42:29
To jsem tak nějak tušil, ale byl tam mimo jiné i nějaký odkaz na path.cz kde se mimo jiné asi řeší i navigace Garmin, tam už by se asi něco vypátrat dalo.
Autor: Lahvic || Vloženo: 9.2.2009 - 21:12:22
Tam ale zatím diskutujou jen o Mapsourcu. V něm mi ty ikonky fungujou. A nešlo by třeba otevřít paměťovou kartu v čtečce, ty ikonky tam nahrát do nějakýho adresáře ??
Autor: Bludi || Vloženo: 9.2.2009 - 16:20:18
Nevím jak si pokročil s vlastnímy ikonkami, ale pokud nijak, doporučil bych začít s průzkumem zde... LINK
Autor: Bludi || Vloženo: 28.1.2009 - 12:02:59
Konečně rozumná řeč Smile Proč vymýšlet něco, co už jednou bylo řešeno, že!!!! Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 28.1.2009 - 12:02:52
Konečně rozumná řeč Smile Proč vymýšlet něco, co už jednou bylo řešeno, že!!!! Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 28.1.2009 - 11:56:05
Přes MapSource jsem koukal a nekápnul na nic, čím by to šlo nahrát. Každopádně dík za tip, juknu na Cézetko
Autor: Bludi || Vloženo: 28.1.2009 - 09:21:47
No vida, skoro sis sám odpověděl. Jde to. Tedy alespoň určitě co se GC týká. Jednu dobu jsem se tím zaobíral, bo mám ale Legenda černobýlého, je mi to k ničemu, tak sem to nedořešil. A pokud mne pamět něklame, jde to buď přímo přes MAPSOURCE, a nebo možná přes GSAK.... Já myslím, že gc.cz bude dobrý zdroj kde to najít....
Autor: Lahvic || Vloženo: 27.1.2009 - 22:35:12
Já jsem třeba dostal od kámoše sadu ikonek bunkrů, který úspěšně fungujou v MapSourcu. Vypadaj luxusně. Kdyby to jelo v GPS, byla by to paráda Smile
Autor: groula || Vloženo: 27.1.2009 - 22:27:39
to snad ani nejde né. Vlastní ikonky do GPSky, ale fakt, že mě by se to taky líbilo.
Až na to přídeš dej vědět Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 27.1.2009 - 21:31:07
Nemáte někdo páru, jak dostat vlastní ikonky uživatelskejch bodů do turistickýho Garmina ??
Autor: Bludi || Vloženo: 31.10.2008 - 08:20:26
Mno, nevím jestli je to zrovna důvod k ejchuchu. Neb jak jsem již říkal, jak velkou máš kartu? 2GB, 3GB, 4GB nebo 8GB? Chodí ti 15 MB denně, tj, 150Mb za 10 dní, což je při průměrné délce měsíce cca. 450 MB za měsíc. Hádej, kdy ti dojde karta..Smile Ba ne, pokud nejsou bratři TOMTOMové blbý, tak se soubor neustále přepisuje a nezvětšuje, nicméně, preventivně bych si našel na kartě soubor znějící něco mapuserpatch a mapserverpatch. Tyhle dva soubory obsahují aktualizace. Měly by existovat, mít nějakou velikost(nesmí být prázdné), tak schválně sleduj velikost.

PŘÍSPĚVEK PSÁN Z KONGUEROR.....
Autor: Lahvic || Vloženo: 30.10.2008 - 17:41:59
Tak jak v minulosti MapShare svávkovalo a aktualizace mi chodily tak jednou za 14 dní, teď to chodí obden. A zvedla se i kapacita oprav, dřív chodily soubory o velikosti 0,1 MB , teď tak kolem 15-ti megáčů ..... Vypadá to že s tím v TomTomu trochu pohnuli .....Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 21.10.2008 - 22:35:24
Jak se říká v jednom filmu. Víš jaké je slunko sviňa!! NEČTEŠ A NEVÍŠ!!! Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 21.10.2008 - 20:04:59
Tak jsem zkusil spustit GPSku znovu, a mapy jsou zpátky. Každopádně díky za návod, pro jistotu jsem kontakty očistil, tak snad to bude ok. Teď už mapy nabíhaj úplně bez problémů.
Autor: Bludi || Vloženo: 21.10.2008 - 10:28:45
K problému ,,zmizení´´ map, co jsi měl včera. Nemůže to být náhodou toto LINK

Cituji příspěvek..
Take si myslim, ze to muze byt problem s datovou kartou. Jednou se me to stalo. Po vymene baterek nabehla, ale zmizely z ni vsechny mapy. Vyndal jsem datovou kartu, ocistil kontakty a od te doby je vse ok.
--------------------------------------------------------------------------------

Autor: Bludi || Vloženo: 17.10.2008 - 16:13:54
Gabo je č.bka Smile Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 17.10.2008 - 15:41:02
Hmm, tak ty kruháče a nový silnice si teda zaplatíme :-( . To je docela k hovnu ....
Autor: Bludi || Vloženo: 17.10.2008 - 08:31:09
Cituji příspěvek z fóra...

Znovu....pro ty pomalejší...Kruháče až v nové mapě,stejně tak nové ulice....psal jsem to nahoře....Je mi líto...Objeví se jen otočené jednosměrky,přejmenované ulice,pokud je ulice v mapě bez názvu,tak přidáš název.Funguje to podobně,jako kdybys měl přes mapu sklo a na něj si maloval.Ale nebuď skeptikus,už tohle je obrovský krok kupředu...
Autor: Bludi || Vloženo: 16.10.2008 - 15:56:14
A Gabo bude opět o něco chytřejší...Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 16.10.2008 - 15:40:37
Soráč, megová Smile . No odstávka už nejni, ale zjevně je o tu aktualizaci pořádnej zájem, páč jim co chvilku havaruje server kvůli přetížení a mě se jí tak ještě nepovedlo stáhnout. Nicméně to je jen otázka času Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 16.10.2008 - 15:27:21
Co je proboha padesítigegová aktualizace????
To jako, že to má 50 Giga? No to se z toho Gabo asi posere až to do něj budeš cpát Smile Jo a pak taky hned praskne jak zmrzlý kuře Smile

Sem to řikal, že maj bulhaři u TomToma odstávku...
Autor: Lahvic || Vloženo: 16.10.2008 - 14:46:45
Čéče, ať hledám jak hledám, volbu možností ladění těch frekvencí nenacházím. Holt lama, no Smile . Nicméně usílí nevzdávám .....

Beru zpět všechny nadávky na Mapshare. Teď mi přichází padesítigegová aktualizace !!! A dokonce nějakej prográmek : RDS-TMC pupplier data . Je to nějakej ten ladič RDSka ..... Smile Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 16.10.2008 - 13:39:06
Přemýšlej a hledej v návodu. Já mam u TMC nastavení pouze možnost automatického ladění, s tím, že v případě, že nějakou stanici která vysílá naladím, tak ji můžu hodit na IGNORE, a ono to začne ladit a chytat jinou....

No sláva už jsem si myslel, že si tu píšu sám pro sebe...Smile Je to tady jak po zavírací době...Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 16.10.2008 - 12:20:18
No a mám zase nad čím přemejšlet. Nemám totiž tušení, kde se nastavuje frekvence toho vysílání. Každopádně tahle funkce jim docela funguje, už mě to párkrát na práce na silnicích upozornilo Smile
Autor: Bludi || Vloženo: 16.10.2008 - 08:15:50
Aktualitka k RDS-TMC LINK
Autor: Bludi || Vloženo: 9.10.2008 - 14:51:32
ČÍSLO, já chci číslo....verze.... XXX.104???? Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 9.10.2008 - 14:15:59
Neboj, TomTom Home jsem aktualizoval, to ti nabídne samo. No uvidíme jak se to bude tvářit dál, každopádně moje skepse vůči MapShare stále zůstává .....
Autor: Bludi || Vloženo: 8.10.2008 - 22:57:02
Hm, tak to vypadá, že má TOMTOM hlášený výpadek MapShare, o kterym informovali na ofiko webu, všude krom Česka. Dále, jak to tak z webu dobře chápu tak MapShare by dále mělo být zdaram, ato co jsi zmiňoval za těch 30 Éček, či kolik to bylo je funkce TOMTOM MAP UPDATE SERVICE, kde za paušální polatek 9 Éček na čtvrt roku, získáš oficiální aktualizace od teleatlasu. TJ: zpracované a zaměřené tímhle autem, jenž brázdí české silnice...LINK Zajímavé, jak tam píšou, že ty kamery už snímají i relief budov tj. příprava na 3d mapy Smile Opět obligátní rada, AKTUALIZUJ TOMTOM HOME...
Autor: Bludi || Vloženo: 7.10.2008 - 11:50:42
LINK
Nová funkcionalitka... Také jsem o ní již hovořil...Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 8.9.2008 - 21:20:45
No tak vida, už mi to funguje. Trochu to haprovalo neb Photoshop k tomu nebyl ten nejvhodnější program, nicméně jsem hned narazil na hlášku o programu mnohem lepším - Malování. Takže už se mi ikonky mění. Jen si teď vybrat mezi tou spoustou ikon .....
Dík za super radu !!
Autor: Bludi || Vloženo: 8.9.2008 - 21:10:38
Ano, tak by to mělo být. Pozor pokud budeš tvořit vlastní ikonku, neb musí mít předepsané parametry. Jako šířka výška atd.... To by sis už musel dohledat na tom foru, ale třeba ty radary tam maj ikonky pěkný...
Autor: Lahvic || Vloženo: 8.9.2008 - 21:05:37
Aha, takže jestli jsem to dobře pochopil, tak si stáhnu BMP ikonku, nazvu jí přesně stejně jako mám třeba radary.ov2 (samozřejmě s tou příponou BMP) a nahraju to do kořenovýho adresáře v TomTomu a ono by to mělo makat ??

To bych si vlastně mohl ikonku kešky vyrobit v Photoshopu a nahrát jí tak. A bylo by po starostech.
Autor: Bludi || Vloženo: 8.9.2008 - 20:57:20
Tak si přečti návod na poi.cz případně forum. Ono totiž krom stažení souboru s GPS souřadnicemi se ještě nechá stáhnout ikonak s příponou tuším BMP, kterou nakopíruješ do stejného místa jako to OV2. A pozor musí to mít i stejnej název!!!!!!! K těm geocacheingovým POI by měl být GSAK schopen taky vygenerovat ikonku, akorát si teď nevybavuju co je potřeba před vygenerováním souboru v GSAK zaškrtnout, ale asi tam bude taky nějaká volba, která zmiňuje BMP...


Ano já vím, že to funguje, když jsem měl TOMTOM, tak jsem tam vodsaď taky čerpal. Tenkrát tam byli i cache, ale to porušovali pravidla Groundspeaku, tak je stáhli....
Autor: Lahvic || Vloženo: 8.9.2008 - 20:52:17
Tak jsem Bluďáku dle tvé rady navštívil POI.cz, nastahoval si moře dat, nahrál to do TomToma a představ si, že ono to maká . Jen tak nějak zkoumám jak graficky odlišit stacionární radar od kešky nebo od častýho místa měření radarem. V nastavení jsem volbu ikonky nenašel. Všechno se mi zobrazuje jako hnědej malej čtvereček. Nicméně ono se to třeba časem poddá a kápnu na triviální řešení ....
Autor: Bludi || Vloženo: 15.8.2008 - 17:00:55
Tak to je OK. No nic přečti si LINK a zjistíš, že na tom nejsi tak špatně
Nicméně tam popisujou trošku jak fungujou ty opravy.
Autor: Lahvic || Vloženo: 15.8.2008 - 16:39:36
Western And Central Europe 2Gb
Velikost : 1496.6 MB
Verze : 800.1765
Využíváno : 170926 oprav Map Share

Vaše mapa je plně aktuální .....
Autor: Bludi || Vloženo: 15.8.2008 - 16:27:45
Dobrá, zkus tedy zjisti verzi map....

MapShare je funkční až s mapami verze 6.75 a vyšší.
Autor: Lahvic || Vloženo: 15.8.2008 - 16:09:13
Zobrazit informace o obsahu patche ti ten program neumožňuje. Jestli to umí jinej nevím, každopádně TomTom-home to neumí.

Přijímám všechny opravy, i neověřený. To by mělo obsahovat i krátkodobý uzavírky. Ještě jsem se nesetkal s nějakou označenou uzavírku .....

Lanový most na Jižní spojce je v současnosti označen jako plně průjezdný pro všechny auta, včetně těch nad 3,5 tuny. Oba víme že ve skutečnosti je to zcela jinak. A při tom množství kamionů a jejich brutálním dopravním záscpám pochybuju, že by to tam nějakej kamioňák neposlal.
Autor: Bludi || Vloženo: 15.8.2008 - 15:45:24
Aha...
Nicméněš, když sem si s tim v práci hrál, viděl jsem nastavení(nevim jestli v GPS nebo v compu), kde si volil jaké aktualizace přijímat. A tam se právě volilo jestli jen ty ověřené TOMTOMem a nebo všechny.
O tom jak funguje ověřování např. u GARMINu byl napsán článek LINK Takže tak nějak to může probíhat i u TOMTOMa.
TOMTOM docela s MAPSHARE masíruje viy tento článek LINK
Otázka zní, ve chvíli kdy přijmeš aktualizaci jsi někde schopen si přečíst co aktualizace obsahovala. U každého slušného PATCHe nebo aktualizace je minimálně texťák s popsanýma chybama, které aktualizace řeší....
Autor: Lahvic || Vloženo: 15.8.2008 - 15:23:13
Asi jsem to blbě napsal. Já aktualizace přijímám. Všechno jede v TomTom-home. Připojím GPSku k počítači, automaticky se ten program spustí a zkontroluje přes internet jestli nejsou nějaký aktualizace. Když jo, nabídne mi jejich instalaci, která vždycky proběhne bez problémů. Takže nějaký opravy fungujou.

Jenže na upozornění od tebe evidentně serou. V samotným přístroji nastavíš kde chceš provést opravu silnice (např.nově postavený stálý kruhový objezd), jednoduchý průvodce v přístroji tě pak provede samotným uložením opravy. Když se pak spojíš s počítačem přes ten TomTom home, jednou z prvních akcí která se provede je odeslání tvé opravy někam do jejich centra. Program ti poděkuje za přispění a tím to končí. Všechno jinak funguje bez nejmenšího problému.

Jenže prostě ten kdo to má zanést do mapy na to zjevně dlabe a dělá si opravy počítám kolem svýho baráku a na svých oblíbených trasách. Nebo nezanáší vůbec žádný opravy a naprogramuje prázdnou definici, která se tváří jako že ti aktualizuje tvůj program. Tohle bych zvládnul napsat i v PHPčku a pravidelně ti ten soubor zasílat na tvojí adresu. Pak prostě proběhne instalace NIČEHO.

Argument že si některé údaje nemají jak ověřit než na mapách nebo v terénu taky moc neobstojí. Například se koukni na Mapy.cz na křížení ulic Hviezdoslavova a Hněvkovského u nás na Jižním městě. Ten kulaťák už tam je zanesenej dávno. Na mapě v TomTomu není a přestože jsem na něj posílal upozornění i s dodaným popisem, nikdo ho do těch cca 5-ti oprav co přišly za tu dobu nenaprogramoval.

Čím dál tím víc jsem přesvědčený že MapShare je jen laciný reklamní žvást na zvýšení prodejnosti svých výrobků.
Autor: Bludi || Vloženo: 15.8.2008 - 15:01:36
Tak jak jsem již řekl, dle čistě teoretických znalostí MAPSHARE, by to mělo fungovat ato bez problémů.
Ještě jednou sem si prolezl TOMTOM.CZ a neměla by být žádná speciální akce jak MAPSHARE aktivovat.
Takže stará a osvědčená rada do začátku (i když sem si jist, že si to provedl) proveď aktualizaci TOMTOM HOME a případně i softu v přístroji. Pokud to nadále nepojede. Zjisti si verzi SW TOMTOM HOME a verzi FW samotného přístroje. Dále sesmol zcela jednoduchý dotaz (nejlépe to co si napsal tady) a využij možnosti legálního vlastníka TOMTOM a vznes na něj dotaz přímo přes jejich web. A hotovo... Až se u tebe příště stavím můžu ještě juknout jestli si někde třeba nepřehlédnul nějaké nastavení, stejně tak jako na tu instalaci GSAK..
Ještě tuším, že tam bylo nastavení jaké aktualizace přijímat. Je několik úrovní. Něco jako ověřené, neověřené, všechny atd....
Jo a ještě dotaz na TOMTOM webu jsi se zaregistroval????
Autor: Lahvic || Vloženo: 15.8.2008 - 14:26:21
O GPSkách jsme tady už napsali hodně, asi je čas založit nový vlákno.

Tak jsem z funkce MapShare docela dost zklamanej. Očekával jsem od toho zázraky a ty se fakt nekonaj. Samotná mapa obsahuje nespočet bugů který by měly být touhle funkcí opravovaný. Asi se tak děje, ale jen ve velmi omezené míře.

Poslal jsem záznam o pěti nedokonalostech mapy, a naprosto bez výsledku. První jsem poslal zhruba před měsícem, zbytek tak před 14-ti dny. Aktualizací mi přišlo šest, žádná z nich ale ty místa neopravuje.

Takže třeba silnici a podjezd pod tratí v Uhříněvsi to nezná vůbec, ikdyž už ta silnice funguje půl roku. A to jsem na ní posílal upozornění.

Odpovědí : 111 | Autor vlákna : Lahvic | 15.8.2008

Diskuzní forum

16.6.2019 | Kurt (Kolohousenka)

Aha tak to Vás jsem se ptal před 10.lety jak založit os ... [více]

10.6.2019 | Tony

Nejvíc mě naštvali se Sněžnou roklí, tu taky přifařili ... [více]

6.6.2019 | Martin

Mimochodem, pokud jste to ještě nezaregistrovali, tak v ... [více]

Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 622389
Přístupů dnes : 327
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 10

Kalendář

Dnes je:

Pondělí, 17.6.2019

<<06 / 2019>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Nejbližší plánovaná akce je:

22.5. - 24.5.2020 - 30.let Minessoty
Zbývá 341 dní.

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

Bratři Mašínové byli ?

Sprostí vraziGraf 508
Frajírci pubertálníGraf 223
NevímGraf 184
Něco meziGraf 236
Zmatení jak Goro v TokiuGraf 202
HrdinovéGraf 288

Hlasů: 1643

Více anket

POI, body zájmu

Poslední vložené :
Restaurace u Bóny
Čertovy hlavy
Hotel Voznice
Společenský dům
Odpočivadlo u jezírka

Zpěvník

Odběr novinek


Email:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ : 198552144

Copyright © 2001–2019 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ : 198-552-144