10.11.2018 - 06

Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Germany France United Kingdom
Ver: 8.4.2018 - 06

Diskuzní forum

Spor na Kokořínsku - stanovisko

Hlavní strana fóra Odpovědět

Téma: Spor na Kokořínsku - stanovisko

Autor: Lahvic || Vloženo: 26.1.2017 - 20:15:50
I když mi ten soubor nešel v Garminovském programu otevřít, v poznámkovém bloku souřadnice šly vyčíst. Přímý odkaz na stažení souboru jsem smazal, přeci jen tu nechceme křižovatku pro lidi, kteří by bez navigace kempy jinak nenalezli. Dík.
Autor: Toulavej || Vloženo: 26.1.2017 - 09:59:58
Ten soubor s GPS souřadnicema kempů je asi tenhle:https://uloz.to
Autor: Bludi || Vloženo: 3.8.2009 - 10:51:31
Vždyť to říkám celou dobu, krém na boty a nebo se vymáchat v popelišti po ohni. A heslo ty bílá kurvo!!!!
Autor: Lahvic || Vloženo: 3.8.2009 - 09:41:15
Události posledních dní nám předhazují ještě jedno schůdné řešení. Kápne-li na mě v chráněné krajinné oblasti ochranář, policista nebo úředník .....

Ujistím ho o svém cikánském původu. I přesto, že zádný nemám. A to i v případě, že by moje rysy splňovaly přísná árijská kritéria. Prostě budu tvrdit že můj otec, Lakatoš Červeňák a strýc Laco Horváth, k nám zanedlouho dorazí. Svou teorii podpořím několika vhodně vloženými výrazy do vět, typu "co je ty dylyno" nebo "drž piču, more, vole".

Budu se chovat útočně a při prvním náznaku úřední moci vůči mé osobě se začnu ohánět rasismem.

Vhodným doplňkem v této situaci je křičící dítě. Jsem-li na vandru s dítětem, potají mu sdělím, že mu například na rok zakážu televizi. Jeho křik a pláč se při jednání s úřady jeví jako zásadní výhoda.

Kudla, kriketová pálka, lešenářská trubka nebo obyčejná pořádná sukovice na dobře viditelném místě a okamžitě připravená k použití moje jednání vhodně podpoří. Mám tak velkou šanci, že představitel úřední moci označí moje etnikum za svérázné, uzná že jsem vlastně tak moc neudělal, neb se mnou se nebude chtít pouštět do křížku. Zjistí, že pokud bude požadovat po mě dodržování zákona, obviním ho z rasistického jednání.

Pokud by úředník stále setrvával v tlaku na mojí osobu, požádám ho o ukázání "lidské tváře" . Poukážu na svou kritickou finanční situaci, kolem ležící mojí výbavy za 40 tisíc budu bez povšimnutí procházet a bude-li na ní poukázáno, prohlásím že není moje, ale nepřítomného otce Lakatoše Červeňáka. Tudíž jí ani nemohu prodat za účelem zaplacení svého pobytu v některém z legálních kempů.

Na tomto místě naopak požádám o přistavení vhodného sociálního zařízení. Samozřejmě na náklady příslušného obecního úřadu.

Pokud ani teď policista nepolevil a požaduje na mě pokutu a opuštění místa mého pobytu, prohlásím se za lesního squottera a okolí za Squot - Kokořínsko. Budu se tak ohánět sociálním protestem proti vysokým cenám bydlení.

Pokud je úředník vytrvalý, zbývá mi ještě jedna možnost. Obrátím se na Kocába. Pro tyto případy sebou budu vozit číslo na ministerstvo pro lidská práva, které oslovím naučenými frázemi o porušování mých práv na svobodný pohyb a útokům na mé klidné občanské soužití s okolím. Na tomto místě je opět vhodným doplňkem několik slov o rasismu.

Pokud ani toto nepomůže, jsem téměř v koncích. Posledním řešením se tak stává snaha vycestovat na trvalo do zahraničí. Označím český národ za bandu rasistů a zmizím za všeobecného humbuku za hranicemi. Národ ležící v srdci Evropy pomluvím kde se dá, ovšem výhody jeho sociálního systému nadále využívám.

Takže sečteno a podtrženo. Načapá-li vás ochranář v chráněné krajinné oblasti tábořit a pálit ohně, označte sama sebe za cikána jak poleno. Případně, pokud je poukázáno na vaše blonďaté vlasy, modré oči a bledou pleť, přisuďte tento stav vyšisování od sluníčka. Požádejte o dodání sociálního zázemí, poproste o ukázku lidské tváře a solidarity, ohánějte se telefonním číslem na MLP a snažte se medializovat křivdu páchanou na vás.

Tak. Smile Smile
Převzato z www.novinky.cz
Autor: Patton || Vloženo: 8.2.2009 - 17:48:22
todle si taky myslim proč to zbytečně hrotit !!
Autor: groula || Vloženo: 8.2.2009 - 12:01:57
jasnej souhlas, opět mi Lahva mluví z duše Smile
Autor: Lahvic || Vloženo: 7.2.2009 - 22:26:54
Děkuju za info, asi to reálný řešení je. Papír by to jistě pořešil, věřím že to fungovat bude.

Ale asi ne u nás.

Zakládat občanskou iniciativu kvůli několika čundrům mi moc nejde pod čumák. Já spíš sázím na štěstí. Doposud jsem ho měl, problém s lesáky nebo ochranáři jsem nikdy neměl. Vždy se nám povedlo jim vyhnout. Na Kokořínsko jezdím nepravidelně, jsou roky kdy se tam vůbec neukážu. A když už by nás tam chytili ....

Omluvím se, sklapnu krovky a budu doufat že z toho vyváznu jen s výtkou. Pak se seberu, vypadnu a zmizím. Kdybych byl cikán, budu se ohánět rasizmem. Cikán nejsem, mlčím. Vím že volné táboření v přírodě je za hranicí zákona. Já jsem si nikdy na předpisy nehrál. Na silnicích taky nejezdím podle vyhlášek a předpisů, prostě jen sázím na štěstí a na to, že mi to projde. Zjednávat si povolenku nebo alibi se mi opravdu nechce. Že můj nepovolený pobyt v přírodě se bude zajídat několika jedincům, kteří si nad sbírkou zákonů honěj péro, s tím jsem do toho vždycky šel. Naštěstí většina vlivných lidí má rozum a zabývá se jinými myšlenkami, než těmi, jak chudáka trampíka někde štvát po lesích.

Když jim na tuhle hru skočíme, za chvíli nám budou diktovat, aby jsme pro vstup do lesa zažádali na obecním úřadě a nahlásili kde, kdy a jak tam budeme pobývat. Podobně se za první republiky museli na četnických stanicích a úřadech hlásit kočující cikáni. Prostě o nich museli vědět, jinak je do svého okresu nepustili. A i tak po nich šli.

Ikdyž chápu že to tak pravděpodobně jednou skončí. Státní aparát nám čím dál tím víc utahuje uzdy, nazývá to "naší bezpečností" a my jim na to jako stádo volů přikyvujeme. Možná přijde doba, kdy na vstupu do lesa bude závora se čtečkou na VISA karty, člověk zaplatí za vstup a čas pobytý v lese. Vyfasuje GPSku a za počítačem na obecňáku bude sedět úředníček, který bude detailně monitorovat jeho pohyb. Překročení doby pobytu nebo hranice povolené oblasti = pokuta a správní řízení.

Ale to jsem moc zabrousil do úvah ....

Jezdit ven budu dál, nebudu to veřejně propagovat formou zvadel, nejsem kretén, nechci aby mě vybrali rovnou na nádraží. Budu se proplejtat mezi davy cyklistů, pak někde zmizím do lesa a budu doufat že ochranáři nemaj čuchacího ohaře. A když už nás najdou, budu doufat, že nenarazím na vola. V podobných situacích se neoháním občanskými právy, jednám ve vší slušnosti, a musím to zaklepat, na lidi mám zatím štěstí. A když už na vola narazím, tak budu doufat že podobný nebude na obecním úřadě, kde by mohla celá záležitost skončit. A když bude vůl už i tam, zacvaknu peníz do státní pokladny a bez dalších okolků vyjedu zase. A zase budu doufat .....

Nejsem žádný živel, po mě v lese nezůstávají stopy. Požár lesa jsem taky nezaložil. Nezůstávají po mě odpadky, zato po mě zůstávají tučné finanční obnosy v místních putykách, nádražních kasičkách nebo v autobusových pokladnách. Vždyť o pěnězích to přece taky je .....
Autor: Nadeje || Vloženo: 3.2.2009 - 13:28:06
staci na zacatek i obcanska iniciativa tam je mene papiru a vysledek stejny Smile viz. situace na Roverkach
Autor: sibir || Vloženo: 3.2.2009 - 12:37:14
Problem s lesakama, skautikama a jinou verbezi lze vyresit velice snadno: Zalozte si obcanske sdruzeni a jako nosnou cinnost si dejte do stanov znaceni turistickych tras, obnovu/udrzbu/vystavbu odpocivadel, studanek a jinych drevenych staveb a uklid lesa. Kdyz budete vystupovat oficialne, vsichni vam muzou polibit pr-del. Vzdyt to vsechno stejne delate tak proc to nemit "na papire"?

Velka cast obyvatelstva si spojuje trampy jen s chlastem a bordelem v lese, ukazte ze jste jini. Staci nekolikrat rocne zorganizovat uklid lesa v lokalitach kde se pohybuje ta ktera skupinka clenu vasi osady a hned to bude lepsi. Prislusnost ke sdruzeni lze prokazat rekneme vysivkou na maskacich (to poridite za par penez). Sice to nekomu muze pripadat ze ze sebe udelate polo-skautiky, ale pokud nechcete jen zivorit, jina cesta neni!

Nejsem tramp, skaut ani turista ale s opravdickejma trampama mam dobre zkusenosti.
Autor: Arnošt || Vloženo: 30.1.2009 - 14:57:34
Na Kokořínsko jezdím možná třicet let a vždy najdu něco nového, místo, kde jsem nebyl a díky mému talentu zabloudit i na fotbalovém hřišti se vždy vracím obohacen na duchu a zničen na těle. Také pamatuju mnoho zaniklých kempů, ale stačí popojít pár kilometrů pryč od značených turistických cest a přísně střežené rezervace, která je dnes stejně dobrá jenom pro autdórové turisty a závodní cyklisty, kteří stejně nic nevidí a na výlet nejdou, ale výlet dělají (V sobotu jsme udělali Kokořín, nebo taky Chorvatsko...)a člověk má klid. Není přece jenom Sosna, Tarzan nebo Gomorka ! A nejlepší vandry jsou stejně ty toulavý, kdy člověk neví, kde večer skončí.
Autor: Čenda || Vloženo: 28.9.2008 - 21:15:48
Naprostý souhlas s tvým názorem, lépe bych to nenapsal ...
Autor: Lahvic || Vloženo: 26.7.2008 - 23:06:20
Ahoj,
no počítej s tím že přední příčky na žebříčku slávy nezabíráme a že nám "mejou prdel" na uzavřených webových forech jak diví. Veřejný vyhlášení a pohana našich stránek a osob na sebe určitě nenechá dlouho čekat. Jo, holt se budu muset smířit s tím, že na Roverkách vyslovím svoje jméno nebo název našich stránek a dostanu po tlamě od ortodoxního občanského sdružení, oplakávajícího svoje "padlé kempy". Notabene kempy, které stály v přírodní rezervaci.

Pravda, kempíků je tam fakt hodně a s tou čistotou jsou některé pěkně na štíru. Osobně mi taky dost pijou krev kempy zavalený petflaškama a jiným bordelem. Dokonce jsem si jednou vpálil víčko od konzervy do ledvin, ta byla zahrabaná v písku vedle ohniště kde se normálně spává. A to mě sere. Můžeš to tam sice ukidit, za nějakou dobu je to tam znova.

Stejně si myslím že trampským, panensky čistým kempům pomalu ale jistě zvoní hrana. Může za to moderní doba. Do přírody jezděj trampové, tuláci, cyklisti, turisti, ochránci, smažky a další. Je tam prostě nával a to kempy zabíjí. Už se mi povedlo zachytit volně šířený soubor plný GPS souřadnic kokořínských kempů. Koluje mezi cyklisty i čundráky. Nevím kdo a kdy s tím začal, každopádně těch kempů už tam je pěkná hromádka. Nahraješ to do GPSky a ta tě tam přesně dovede. Kempy se tak stávají magnetem pro kohokoliv kdo je vlastníkem GPS přístroje. A dneska ho má skoro každej. Myslím si že vlastnit takový soubor bude v průběhu několika let každý kdo bude chtít někam vyrazit ven, budou ho vlastnit policajti i státní správa. Bohužel.

A myslím si že je jen otázkou času kdy někdo vystrčí souřadnice kempů na internet a bude tak zvyšovat návštěvnost svých stránek !!

Je pravda že převis bez nějaké stavby abys na Roverkách pohledal. A správně řečeno, byla jen otázka času kdy to začne někomu vadit.
Autor: Britt || Vloženo: 24.7.2008 - 16:47:01
Ahoj,
hlavní problém zrovna v Roverkách je v tom, že tam začímá být nechutně překempováno. Sice chápu, že každá osada chce mít cvůj kempík, ale tady už se to rozrostlo do nechutných rozměrů. Přitom docela zbytečně. Staré kempy chátrají, protože už na ně nikdo nejezdí a stále vznikají nové a nové. Vpodstatě už nenajdeš neobydlený převis . A využití kempů ... v březnu jsem je prošel za víkend všechny a tak 80 % bylo prázdných. Nechápu, proč stavět nové kempy, když se na ně potom jezdí jednou za dva měsíce.

Ani se nedivím, že ta trampská "kempová" invaze začala někomu vadit. A přitom znám v Roverkách nejmíň čtyři docela hezké rozpadající se opuštěné sroubky. A Brdy byly totéž, invaze srubů - následné restrikce - chvíle klidu - invaze srubů ... a takhle se to vpodstatě opakuje pořád dokola. A jejhorší je, že se řada kempů mění na dost odporné igelitové chýše obsypané PET lahvema.

Ad brigáda: máte mou pochvalu, ten srub už opravdu potřeboval pořádně uklidit. Já tam teda nikdy nespal, protože ve srubech je na můj vkus moc prachu, ale je to jeden z těch nejhezčích srubů, tak se na něj občas zajdu kouknout.

No ... když to tak čtu, ... jen čekám, kdy nás veřejně vyhlásí za nejhorší trampské osudy, protože se odmítáme zapojit do povinné oplakávací tryzny za padlé kempy.
Autor: Lahvic || Vloženo: 20.7.2008 - 11:29:56
Zdar chlape, děkuju za podporu. Už jsem vážně myslel že jsem poslední v týhle republice, jehož zbourání několika kempů nepřivede na konec svojí trampské existence. Přesně tak, já se vyspím úplně všude, stačí mi jen rovnej flíček pod zádama. Tenhle rok jsme například jeli na vandr už jedenáctkrát, z toho desetkrát alespoň chvilku pršelo nebo sněžilo. A vždycky jsme si poradili, kemp nebo srub prostě není nezbytností.

V minulosti jsme se párkrát snažili opravit a vyčistit srub na Kokořínsku, snaha to byla tak nějak marná. Nedlouho potom už tam zase byla navozena spousta haraburdí a bordelu. A to přesně nahrává lidem, kteří vyvíjejí snahu takové stavby zbourat. To znamená, že když už někdo chce bojovat za zachování těch staveb, jednu z prvních salv by měl vypálit do vlastních řad.

Pravda je že ty poslední kempy nebyly zrovna ve stavu kterým by se mohly pyšnit .....
Autor: Britt || Vloženo: 17.7.2008 - 18:21:05
No konečně rozumný názor. Jsem rád, že jsem objevil trempíka, který se nepos... z toho, že někde zmizelo pár kempů. Také radši spím někde v lese, než v napůl rozpadlém kempu, jakým byly ty posledně zlikvidované. Škoda, že tu nemáš "tleskacího" smajlíka - takže:
PLÁC, PLÁC, PLÁC, PLÁC, PLÁC, PLÁC, PLÁC, PLÁC, PLÁC, PLÁC,

Odpovědí : 14 | Autor vlákna : Britt | 17.7.2008

Diskuzní forum

16.6.2019 | Kurt (Kolohousenka)

Aha tak to Vás jsem se ptal před 10.lety jak založit os ... [více]

10.6.2019 | Tony

Nejvíc mě naštvali se Sněžnou roklí, tu taky přifařili ... [více]

6.6.2019 | Martin

Mimochodem, pokud jste to ještě nezaregistrovali, tak v ... [více]

Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 622736
Přístupů dnes : 674
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 14

Kalendář

Dnes je:

Pondělí, 17.6.2019

<<06 / 2019>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Nejbližší plánovaná akce je:

22.5. - 24.5.2020 - 30.let Minessoty
Zbývá 341 dní.

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

POI, body zájmu

Poslední vložené :
Restaurace u Bóny
Čertovy hlavy
Hotel Voznice
Společenský dům
Odpočivadlo u jezírka

Zpěvník

Odběr novinek


Email:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ : 198552144

Copyright © 2001–2019 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ : 198-552-144