Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Velikonoce 2004

JasnoPolojasno ProměnlivéProměnlivé (3 dny) (8 km) Před 17.lety a 7.měsíci Duben 2004
Basseballový coach
Pátek ráno, víkend a velikonoční pondělí před námi a já (Láva) v tu chvíli ještě nevěděl, jak využiju nadcházejícího volna. Jen tak z nudy jsem zkusil zavolat Džardovi, slovo dalo slovo a zrodil se plán vandru. Ještě obvolat Medeláka, ten měl však v pátek šichtu a tak přislíbil že za námi přijede v sobotu kolem oběda. Z práce jsem tedy letěl rychle domů, vytáhl z prádla maskáče a vyrazil do Uhříněvse. Džardu jsem zastihl akorát když dorazil domů. Vyrazili jsme na nádraží, obtěžkáni zásobou 5-ti litrů luxusního Kácovského piva. Černou Kácovskou čtrnáctku vozí Džarda přímo z pivovaru při jeho pravidelných pracovních exkurzích a vždycky si všichni u něj všichni pár petlahví objednáme. Piva jsme měli dost, vyhnuli jsme se tedy hospodě a šli rovnou na vlak. Mířili jsme do Hýskova. V Praze na Hlaváku jsme dopili první pivo-petláhev, sedli na další vlak a pustili se do další. Když jsme dorazili do Berouna, zbývala nám v poslední lahvi tak půlka. Dilema, zda-li necháme zbytek piva na zítřek Medelákovi, jsme rychle vyřešili a nenechali mu nic. Počkali jsme na vlak směrem na Rakovník a dojeli do Hýskova, kde jsme zamířili do hospůdky Na staré huti. Nesměle jsme zkusili vytáhnout kytaru a naladili jí. Nikdo neprotestoval a tak jsme drnkli potichu pár písniček. Toho se chytil personál hospody, vypnul hudbu i na vedlejší zábavě a přikázal : "Hrajte!" . Svůj požadavek podpořil baterií velkých panáků, ke které se připojili i místní štamgasti. Před námi stanula řada asi 6-panáků, kterou jsme se museli prokousávat. Když jsme jednoho upili, hned se na jeho místě objevil další. To byl pro nás vypínač. Upřímně, dál nevím co se dělo a ani Džarda nemůže následující události popsat. Prostě to nevíme .....

Probudili jsme se u bunkru vedle železniční trati, tedy na místě kam jsme chtěli dojít. Takže na místo jsme včera dorazili. Na čerstvém vzduchu obvykle nemíváme kocovinu, zato jsme teď měli pořádné okno. Pojedli jsme obsah konzervy a vyrazili do vesnice zakoupit něco do místní samoobsluhy. Do cesty se nám ale připletla včerejší hospoda, číšník právě otvíral. Ze samochmatu tedy sešlo.
"Kucí, hráli jste včera dobře, hlavně ten Holubí dům byl luxusní", povídá výčepák.
"Cože ?? Vždyť my Holubí dům ani neumíme ..."
"Ale umíte, včera jste ho hráli. A spoustu dalších."
"Hmmm, tak to vůbec nevíme. Ty panáky nás vypnuly. Zaplatili jsme aspoň ??"
"No jasný, nebojte, vypadnout bez placení bych vás nenechal Smile ."
Tak se to tedy včera povedlo. Super! Dali jsme kafe, pivo a perfektní česnečku a pomalu rozdýchávali včerejší nápor. Po obědě dorazil Medelák. Ve vlaku se navíc připletl do nějaké rvačky a sebou si přivezl suvenýr - baseballovou pálku. Slušná trofej. Dali jsme dvě tři píva na žízeň a vyrazili si sednout k jezu, kde jsme důkladně poobědvali. Džardův plán na průzkum nedalekého Křivoklátu zůstával nenaplněn, když jsme se konečně po hodině lenošení a vstřebávání jídla odhodlali vyrazit, pro změnu nám v příštích dvou hodinách nejel vlak. A kdyby jsme vyrazili pak, už by jsme jeli za tmy. Zrodil se tedy náhradní plán v podobě Staré huti a ten byl hned jednomyslně přijat. Tentokrát jsme už ale dávali bacha, kytaru raději vynechali a tak jsme se dočkali i zavírací doby, aniž by jsme padali pod stůl. Na našem kempíku jsme ještě zdlábli konzervu, sosli si z lahvinky Peprmintky a šli spát.

Medelák v neděli musel na noční do práce a i my jsme přijali brzký návrat do Prahy. Ještě než jsme vyrazili na cestu, potěšila nás okolo projíždějící parní lokomotiva značky Albatros. Do Berouna jsme se prošli pěšky, není nad to se nadýchat po ránu trochu zplodin z aut při půlhodinové chůzi po silnici. Vlak na Prahu jsme stihli akorát a zhruba za hodinu už nás opět vítalo naše rodné hlavní město.
Albatros Projíždějící Albatros Vstávající Džarda Blíží se mašinka Hned na začátku spravujem bágl Lahva v Hýskově Ne na Křivoklát už dnes ne Ospalec Praštili mě do ruky .... Příchod do Staré huti Snídaně Teď jsem dojedl Usneš jak Růženka Utopenci, fazole, rybičky Večerní dýchánek Nádražní vozejček Na nádraží .... Zátiší s kůží
Popis akce  |  Autor: Jan Vála   19.3.2008  |  Přečteno: 441x  | Mail Printer

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 6x | Průměrná známka: 1.0

 Komentáře: 0

Diskuzní forum

10.11.2021 | Robert

Ahoj, mohl , ale vzhledem k tomu jak to tam v poslední ... [více]

14.10.2021 | Tomáš Vávra ml.

Ahoj čundráci. Posíláme pozdravy ze super víkendu ze Za ... [více]

19.9.2021 | Robert

Ahoj všem, nedávno se tu probíral pomníček Boba Škopíka ... [více]


Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 1063759
Přístupů dnes : 470
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 11

Kalendář

Dnes je:

Pondělí, 29.11.2021

<<11 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Žádná plánovaná akce !

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

Kde nejraději nocujete?

širákGraf 598
srubGraf 249
převisGraf 264
stanGraf 289
škarpaGraf 219
domaGraf 260
jindeGraf 286

Děkujeme za váš hlas !

Hlasů: 2173

Více anket

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2021 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ : 198-552-144