Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Voříšek

Voříšek
Zhruba před rokem se řady naší trampské osady rozšířily o dalšího maníka. Přezdívka Voříšek nemá nic společného s psí rasou, vysloužil si jí příhodou hned po svém prvním nástupu do naší práce. Téměř okamžitě se ukázalo že vandry ho budou bavit a my tak získali nového parťáka.
Recenze na nějakého kamaráda, to je spisovatelsky snad ten nejhorší problémek jaký může nastat. Nicméně Voříšek se stal nedílnou součástí naší osady a tak mu tuhle "potupu" dlužím. Rovnou přiznám barvu, musím o něm napsat zatím pouze formou článku, protože k samotné kartě jsem někde ztratil předlohu pro spouštěcí tlačítko. Prostě tu dřevěnou šipku nemůžu najít. Budu muset vymyslet něco jiného.
Tak tedy. Na věk Voříška se mě neptejte, stejně vám ho neřeknu. Dodám jen že kdyby nebyl čundrákem a kolegou z práce, asi bych mu začal vykat Smile . Když se první den u nás v práci pustil do opravy motoru, hned se mu povedlo utopit v něm jeden z nástavců Gola-klíče, lidově zvaný Voříšek. To se stává, vercajk se nafasoval, ten starý jezdí uvnitř motoru bez problémů dál a vše je ok. Ale přezdívka už byla stanovena. Na jeho druhém vandru se jej jeden místní usedlík snažil přejmenovat na Louskáčka, chvíli jsme ho tak nazývali a opět jsme se vrátili k jeho jménu, které tak zlidovělo. Popravdě řečeno, pravým jménem ho lidé v práci znají mnohem méně, i při jednání s našimi nadřízenými se nám povedlo přezdívku utrousit a oni věděli o co šlo. Poskládal dohromady nějakou výbavu a vyrazil s námi na první vandr. Padnul nám do oka a od té doby s námi jezdí častěji.

Jednou z jeho obrovských předností je kuchařina. Guláše a jiné dobrůtky od něj patří k vyhlášeným a velmi oblíbeným. Fakt luxus, takhle vaří málokdo.

Při plánovaných či neplánovaných oslavách nebo jiných alkoholických akcích má výdrž jako slon a je vybaven velmi vzácnou vlastností - pomáhání kamarádům. Padlí kamarádi se od něj dočkají zacházení opravdu otcovského. A dlužno dodat že nepomáhá pouze lidem postiženým alkoholem, ale že nenechá v průseru nikoho.

Bohužel do našeho podniku přišli do vedení "noví mladí" a ti tam řádí jak na Klondajku. A jejich prvním cílem bylo roztrhat fungující party a dát lidi na směny proti sobě. Tím docílili že Voříška teď v práci vídáváme mnohem méně. A to nás štve.

Co dodat na závěr ?? Ve Voříškovi jsme dostali skvělého kamaráda, jsme rádi že dorazil k nám do party a následně do osady.
Je to prostě dobrej chlap !!
Ve vlaku na Blíževedly Při přípravě pokrmu Voříšek na hradě Ronov Cestou na Vlhošť Na kempu Orion Pod Čapem Nad srubem Key Way Voříšek na Kačabače Ve vlaku do Blíževedel
Nezařazené  |  Autor: Jan Vála   4.6.2008  |  Přečteno: 1096x  | Mail Printer

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 13x | Průměrná známka: 1.5

 Komentáře: 7

Lahvic   23.11.09 - 04:17:47

Můžu potvrdit, zdejší cenzura snese hodně, neb cenzor má hodně dlouhou dovolenou
Zbejvá reakce toho nejzasvěcenějšího, Voříška. Vzhledem k tomu, že se o víkendu nedostal k PC, nabádal mě, kterak bych sdělil vám, že písne co nejdříve.
Termín příštího vandru se kvapem blíží, navrhuji tedy, co přejít od teorie k praxi a regulérně naplánovat nějaký ten přírodně gastronomický zážitek
Apropos, to koukáte v kolik píšu, co ?? To je tak, když člověk chrápe odpoledne a pak v noci čumí jak péro z gauče, že se spánek ne a ne dostavit ....

Bludi   22.11.09 - 21:05:56

Ale prošlo. Zdejší cenzůru mám proklepnutu A cokoliv co se týká žvance zde cenzor nefiltruje, takže vyjev nám svá tajná přání..
No a když už je tu řeč o těch prsíčkách, tak nejenom Voříšek vládne kulinářským uměním. Vím, že samochvála smrdí, ale nemohu nezmínit náš poslední kulinářský zážitek na Brdech. Kuřecí ňadro v kotlíku na koření a rumu flambované bylo delikatesa.
Jen tedy ty křepelky bych nedoporučoval, taká krásná zviřátka, kdo by to jedl..

Renata   19.11.09 - 10:06:29

Co mám ráda? Hmm...to nelze publikovat a neprošlo by cenzurou...nakonec, co je špatného na plněných křepelkách a nadívaných prsíčkách???

Bludi   19.11.09 - 00:13:11

Teda, že se vám montuju do vaší práce... Ale to je slovo chlapa. Udělat gastro.. Jestli Lávo myslíš to co já, tak ideální, můžem to protáhnout až pod rozhlednu, kde je i ten sroubek pro případ nepřízně počasí...

Lahvic   18.11.09 - 20:13:25

Práce ... ehm. Hele to nechám komentovat jen toho nejzasvěcenějšího To co se děje, je hodně velká škoda :-(

Apropos, neříkal jsi Voříšku že v nejbližší době vyrazíš s námi ??? Tak co způsobit předzimní vandr do Brd ?? Bluďák nedávno objevil nějakej slušnej kempík, já se taky můžu blejsknout novými kousky v okolí Že bys předvedl něco ze svýho kulinářskýho umění ......

Voříšek   18.11.09 - 19:31:15

Práce hm.....Ochutnat můžeš,stačí se jen domluvit a říct co máš ráda....

Renata   18.11.09 - 13:46:31

Je vidět,že váš kamarád je opravdu machr v práci...kuchařina mu jde evidentně lépe,doufám,že někdy budu mít tu čest ochutnat...

Diskuzní forum

7.6.2023 | Leoš

Ahoj Lávo. Tak jak, nějaké nové indicie? ... [více]

2.6.2023 | panoutlet

pandorasjewelry.net pandorasoutlet.net pandorasjewelr ... [více]

21.3.2023 | Lahvic

Vydrž, ještě jsem se nedostal k opravě. Ve čtvrtek ;-) ... [více]

Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 1407083
Přístupů dnes : 386
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 7

Kalendář

Dnes je:

Pátek, 22.9.2023

<<09 / 2023>>
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Žádná plánovaná akce !

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2023 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ: 198-552-144