10.11.2018 - 06

Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Germany France United Kingdom

Už to bude rok aneb po roce na Wimpym

Před 9.lety a 8.měsíci Leden 2010
Podoba čistě náhodná
Jak už název napovídá, už to bude rok, co se mi poštěstilo zavítat na koncík Hustýho Wimpyho, někde se tu povaluje i článeček na toto téma. Uplynul zhruba rok, kdy jsem na jeho domovském webu narazil na zprávu, že hodlá zavítat do Uhříněvse, konkrétně do restaurace Velká Praha. Bylo jasno, že této akce se musím zúčastnit.

Ihned jsem začal propagovat daný termín a shánět spoluhltače tohoto kulturního zážitku. A zde vzniká jistý omyl, či nedorozumění, které bych měl osvětlit. Prapůvodně jsem totiž všude zmiňoval termín sobota(jaj, teď jsem zapomněl číslíčko, ale byla Lednová), takže vše se domluvilo na sobotu. No jo, ale v týdnu před avizovanou sobotou kouknu pro kontrolu na web a ouha koncert se koná v pátek.. Myslel, jsem si tedy, že jsem to zvoral, ale později se vysvětlilo, že došlo k přesunu termínu. Nu škoda, díky tomuto omylu, někteří nepřišli, neb nešel změnit plán, a někteří přišli a ty si užili kultury do sytosti.

Celý pátek v den zmiňovaného koncertu jsem byl jak na trní, nepodařilo se mi zarezervovat stůl. takže sem byl stále na pochybách jestli chytneme místo. Takže jsem pro jistotu s Mírou a Jardou domluvil, že v zájmu civilizace vyrazíme o chlup dřív, zasedneme místo a nehne s námi ani polskej zájezd.

Tak se taky stalo a mi kolem šestý zasedali k volnému stolu u Velký. Vyklizený prostor vedle našeho stolu dával tušit, že porci muziky asi dostaneme neochuzenou ani o jeden decibel.

Takže místa v hospodě by byla, začali jsme tedy ladit. Staví-li se dům, nevyplatí se šetřit na základech, chlásta-li se, mělo by se s plným žaludkem, takže hned na uvítanou jsme vdechli vskutku delikatesní večeři. Já to pro jistotu ještě upevnil antabusem(jak familiárně nazývám pilulky Antiethanolu, přírodního preparátu na podpoření jaterní činnosti). No a pak už se začlo ladit. Tedy zatím né nástroje, ale škopky.

A tady nutno dodat, že se projevil snad první a zatím jedinej nedostatek večera, vlastně spíš, jen Velké Prahy. No zkrátka, ta vrchní je nějaká divná. Nejdřív nevěděla, který piva, psát na kterej lístek, ale to bych ji odpustil, pádž, jsem zasedali ve stejném okamžiku, jako cizí člověk vedle u stolu. Ale pani to narovnala, když přinesla kořalu(tentokrát jsem fakt neobjednával, a vydržel sem to celý večer), která nám vůbec nepatřila. No jo stane, ale proč se nás pak ještě asi 10x ptala, komu ta kořala patří. Jak to mám asi vědět ty chytrá, já tu nepingluju, dalo by se říct, ale to už by nám pivo nedonesla, tak se držela huba. No nakonec se vysvětlilo, že objednávka byla vedle u stolu(asi po hodině se po těch panácích začali shánět Smile ) Nu což, asi měla holka nakapáno.

No tak po pár pivech nastala kýžená hodina a dorazil Wimpy. Přesně jak jsme čekali, usadil se na židli přímo vedle našeho stolu. Namířil na nás reprák zíci Salašárské zvonice a počal ladit. V rámci ladění probíhal i zvuková zkouška. Znáte to všichni 1 2 3 zkouška.. Tu orel tu orel, ako ma počuješ. HaHA, sme na Wimpym čtenáři, takže zkušební slova byla m.dat, k.nda, k.nda, p.ča, š.kej mne m.rdej mne, no však to znáte.. No a začalo se hrát. Snad náhoda, snad původ z Ústí, za to může, že hned první dva songy řešili romskou otázku(třetí byl pro jistotu a zachování dekoru odložen na později). Kdo chce může si pod článkem najít hned první video a uvidí jaký byl úvod... Já si jen dovolím kousíček refrénu... Cituji: Daj železo na dvoukolák, pojedem do sběrny...

Nu dál by se dalo pokračovat tak jako v minulém článku, pilo se bavilo se, atmosféra naprosto delikatesní, kdo tam nebyl, přišel o dost. Nicméně co bylo jinak, fakt se nám poštěstilo a Wimpy si během přestávek přisedl k nám ke stolu. Takže krom výborného koncíku jsme měli možnost i hodit řeč a musím říct, že je to fakt prima člověk. Taková to byla plodná debata.

No nebudu zde již dále plkat a doporučím shlédnout následující videa...
Popis akce  |  Autor: Jaroslav Zitta   18.3.2010  |  Přečteno: 2174x  | Mail Printer

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 1x | Průměrná známka: 1.0

 Komentáře: 7

Bludi   26.3.10 - 08:23:52

Uznávám, že záznam není z nejkvalitnějších, ale ono natáčet na telefon, 2 metry od repráku není to pravé.
Na druhou stranu jestli ty nejsi tak trochu detailista
Možná by to chtělo trošku nebo a pak už by to bylo v pohodě.
No nedbaje rad, na youtube to pověsím, válej se tam i horší věci a uvidíme...
Jen teda, to už je všechno, nebo tohle bylo to nejlepší?

Olinek   25.3.10 - 23:02:55

nechci do toho kecat ale to video je naprosto priserny nerozumim ani slovu, snad neco z mrazika. bejt tebou tak to smaznu.

Olinek   25.3.10 - 22:56:31

me to stahnout de

Bludi   25.3.10 - 20:00:44

O Nohavicově Bedřišce jsem četl, ještě neslyšel.
No, úložný prostor zde je prima, nicméně, ty videa bych asi dával na youtube. Tam to nikomu nevadí, a řekl, bych, že to přehrávání je tam vychytaný.
Nicméně sdílecí úložiště tady je geniální.
U piva to ještě proberem....

EDIT: K videu, zkoušel jsem dvakrát stáhnout a hází to chybu!!??

Lahvic   25.3.10 - 19:08:26

A když už jsme u toho, předpokládám, že tuhle písničku od Nohavicy znáš LINK Stahováno jest přímo z jeho webu

Lahvic   25.3.10 - 19:00:24

Video je seřazený do jednoho a otočený. Mám ho rozstříhat na několik menších ?? Nabízí se totiž alternativa, k vidění níže. Video je uloženo v adresáři u nás na webu. Odtud si ho můžeš stáhnout pomocí tohoto odkazu. Do budoucna tam můžeme ukládat naše výtvory, nemusíme si je zasílat přes Rapida. Prostoru máme moře. Přístupové hesla na FTP ti zašlu, nebo ti je raději předám osobně. A můžeme je tu nechávat, stačí pak na ně navést player

Bludi   25.3.10 - 08:43:51

Vzhledem k tomu, že se článek publikoval dříve, než jsem plánoval a videa nejsou ještě hotová, zde alespoň malá ochutnávka, jednoho videa, které už hotové je. Ostatní budou teprve přidány...Diskuzní forum

20.9.2019 | Lahvic

V dnešní době je prznění soch z východu moderním trende ... [více]

17.9.2019 | Honza

No ty seš teda dárek! Nejdřív zprzníš sochu kosmonauta, ... [více]

15.9.2019 | Lahvic

Jo jo, malej peníz to zrovna nebyl. Ten by se dal rozho ... [více]

Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 688563
Přístupů dnes : 632
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 13

Kalendář

Dnes je:

Neděle, 22.9.2019

<<09 / 2019>>
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Nejbližší plánovaná akce je:

22.5. - 24.5.2020 - 30.let Minessoty
Zbývá 244 dní.

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

POI, body zájmu

Poslední vložené :
Restaurace u Bóny
Čertovy hlavy
Hotel Voznice
Společenský dům
Odpočivadlo u jezírka

Zpěvník

Odběr novinek


Email:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ : 198552144

Copyright © 2001–2019 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ : 198-552-144