Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Kokořínsko v zimě 2005

JasnoPolojasno ZataženoZataženo SníhSníh (3 dny) (20 km) Před 16.lety a 1.měsícem Listopad 2005
Idylická letní krajina
Na počátku našeho zimního vandru 2005 bylo dlouhé rozhodování KAM. V úvahu přicházelo vyrazit na Sázavu do Kácova, kde měl být v nedalekém údolí sroubek. My jsme se však přiklonili k druhé variantě a v polovině jednoho pozdně listopadového týdne jsme naskákali do auta a vyrazili na průzkum sroubků poblíž České Lípy. Vyrazili jsme ve třech,Lahva, Bludi a Jarda. Po mírně klouzajících silnicích jsme dorazili na jedno malé parkoviště mezi paneláky v České Lípě. Tady jsme auto nechali pod dozorem místních usedlíků a vyrazili jsme na vlakové nádraží. Odtud jsme se po víceméně vydatném dlabanci v nádražní restauraci odebrali na vlak, kterým jsme se dopravili do Zahrádek. V Zahrádkách jsme se převlékli do zimních mundúrů, posilnili se na cestu několika poctivými doušky domácí Ořechovky a zamířili jsme do nedalekých lesů vedeni jediným, kdo se v místní krajině trochu vyznal - Jardou. Brzy však množství sněhu a pilná práce lesních dělníků udělali své - přetvořili ráz krajiny natolik, že jsme zakufrovali. Po slezení několika údolí, vylezení na několik příkrých hřebenů jsme v jednom kaňonu nalezli malý převis, kde jsme si opekli špekáčky, poseděli a vydali se hledat dál. Po několika dalších hodinách marného hledání srubu jsme objevili něco neméně důležitého - hospůdku. Přerušili jsme tedy hledání a zahájili poradu nad několika půllitry zrzavého moku, opečenými klobáskami a pár doušky lihového nápoje blahodárně působícího na dech. Po řádném posilnění a načerpání tělesného tepla jsme opět vyrazili na průzkum, tentokráte už za tmy. Tma, neznámé prostředí, neznalost místa na spaní, mráz a únava si ale brzy začínaly vybírat svojí daň - dostali jsme "ponorku". Vzrůstající napětí a nejistota z nalezení místa na spaní však měly nečekané a skoro zázračné rozuzleni. Právě když jsme procházeli kolem autobusové zastávky, z mlhy a ze tmy se vynořil autobus a zastavil u zastávky. Přívětivě se tvářící šofér nám sdělil radostnou zprávu - "jedu do Kravař a dál pak jede vlak". Spěšně nás tedy svezl do zmíněné vesnice, kde jsme vyrazili na vlakové nádraží a tak akorát chytili vlak. Tím jsme se přepravili do Blíževedel, což je naše důvěrně známá vesnice a kde známe i spoustu místeček na spaní. Protože už únava dosáhla maxima, vydali jsme se pod nejbližší převis (hrádek Hřídelík ležící hned pod vesnicí), kde jsme po pár douškách lahodné Ořechovky usnuli jak mimina.

Když jsme ráno rozlámali spacáky a následně pak i zmrzlé klouby, díky absenci ohně a s tím i spojené naší ztuhlosti jsme se odebrali ke "smíšence" na náměstí v Blíževedlích. Tam jsme nakoupili nezbytné zásoby a jali se prozkoumat, kde by jsme naše zkřehlá těla trochu oblažili horkým grogem. Bohužel všechny místní hospůdky otvíraly až později odpoledne a tak nám nezbylo nic jiného než vyrazit na další pochoďáček. Cíl naší cesty byl stanoven - sroubek "Kačabača", ležící na některém ze skalních úbočí poblíž Vlhošti. V jedné vesničce se k nám připojili další trampíci - dva místní psi. Asi se jim u nás zalíbilo, protože se od nás ani po opětovném odhánění nechtěli odtrhnout a spolehlivě nám vyšlapávali pěšinku nahoru do skal. Na půli cesty ke sroubku jsme si udělali malou přestávku, při níž jsme si ohřívali pečená kuřata a psychicky jsme se připravovali na další stoupání. Chvíli před stmíváním jsme za doprovodu obou psů konečně dorazili na místo. Kačabača je sroubek opravdu překrásný, útulný a moc hezky umístěný. Dokud bylo ještě trochu světlo jsme došli pro nějaké dříví, zapálili kamna a než se kamna ohřály jsme si chvíli užívali pěkných výsledků spáleného dřeva - pořádného kouře. Pak si ale kamínka daly říct a rozehřály celý sroubek do příjemné pokojové teploty. Po celý zbytek večera jsme posedávali, hřáli se kolem kamen, dlabali všechny naše zásoby, krafali o všem možném. Kytaru jsme bohužel neměli. Když v nás zmizela i poslední kapka alkoholu a stav naší vody v čutorách se povážlivě snížil, dali jsme se do hajan.

Ráno jsme si trochu přivstali, popili čaj, nařezali trochu dřeva, v rámci možností trochu poklidili a vyrazili jsme dolů do Blíževedel. Kousek od srubu jsme zaslechli přicházející střídání, asi další osadníky, jdoucí na srub odněkud od Vlhošti. Těm tam bylo asi dobře, ve vyhřátém sroubku po nás ... Smile My jsme se dali na pochod směrem na Husí cestu a vesničku Skalka, kde jsme dokoupili "palivo" a přímou cestou šlapali přímo do Blíževedel. Tam se od nás odpoutali oba psi a rozběhli na na plný výkon ke své rodné vesničce. A my jsme zatím šli čekat na vlak, který jak se ukázalo, měl jet až za dvě a půl hodiny. Po dvou hodinách čekání jsme na jízdním řádu objevili autobus jedoucí na předměstí České Lípy. Velice ochotný řidič nás odvezl nejenom na periferii, ale sám nám i nabídl svezení až do centra. Tak nás při cestě do garáží svezl až skoro k autu. Takže ještě jednou děkujeme . No, co dodat ? Snad jen to že nás autíčko spolehlivě odvezlo až domů.

I když se vandr nevyvíjel od začátku úplně podle našich představ, byla to podařená akce !!
Vyrážíme na expedici po Kokořínsku Hledáme sroubky ..... Na cestě k vesničce Kvítkov Posilnění na cestě při hledání sroubků Malá pauza na cestě na Kačabaču Právě jsme dorazili na Kačabaču, zasloužený odpočinek Lahva po krátkém odpočinku po příchodu na sroubek Kuchtíme..... Sekaná na kamnech byla luxusní !!! Pohodička ve sroubku ..... Čaj nebo grog .... Asi obojí Ochutnávka grogu umíchaného z Ořechovky Náš psí doprovod Kačabača z venkovního pohledu V Zahrádkách na nádraží Maskovací převlek na sněhu je potřeba Kompletní Bluďák Na cestě za sroubkem Šláftruňk na nádraží V autobusové stanici ... Ve vlaku směrem na Blíževedly Náš páteční bivak Na cestě ke Strannému Cestou na Kačabaču Vybalování jídla při zastávce na cestě Studování osadní knihy Karty na Kačabače Láva ležící odpočívající Na srubu Kačabača Příprava na spánek Zimní Kačabača
Popis akce  |  Autor: Jan Vála   10.7.2007  |  Přečteno: 614x  | Mail Printer
12 souřadnic ke stažení.

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 10x | Průměrná známka: 1.3

 Komentáře: 0

Diskuzní forum

10.11.2021 | Robert

Ahoj, mohl , ale vzhledem k tomu jak to tam v poslední ... [více]

14.10.2021 | Tomáš Vávra ml.

Ahoj čundráci. Posíláme pozdravy ze super víkendu ze Za ... [více]

19.9.2021 | Robert

Ahoj všem, nedávno se tu probíral pomníček Boba Škopíka ... [více]


Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 1067640
Přístupů dnes : 509
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 19

Kalendář

Dnes je:

Úterý, 7.12.2021

<<12 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Žádná plánovaná akce !

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

K Cmundě(bramborák) se jako nápoj absolutně nehodí

voda (čistá bez příchuti)Graf 436
minerálkaGraf 218
limonádaGraf 238
pivoGraf 242
kořalkaGraf 216
mlékoGraf 273
asfalt, bo teče moc pomaluGraf 268
kdo je ta cmunda???Graf 209

Děkujeme za váš hlas !

Hlasů: 2100

Více anket

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2021 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ : 198-552-144