Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Ralsko v lednu 2006

JasnoJasno SníhSníh (3 dny) (16 km) Před 14.lety a 9.měsíci Leden 2006
Otec byl toho dne neklidný,nějak divně se kýval.............
Toto byl asi ten nejextrémnější vandr jaký jsme zažili. Zhruba měsíc před tímto čundrem jsme se potulovali v okolí České Lípy a snažili se najít srub zvaný Hřebík. Tenkrát ale tma, množství sněhu a práce lesních dělníků způsobily, že jsme k němu cestu nenalezli. Jarda se proto spojil se svými kamarády v Mimoni kteří srub velmi dobře znají a domluvil že nás k němu dovedou. Naskákali jsme tedy do auta ve složení Jarda, Bludi a Lahva a vyrazili směrem Mimoň. Povoz jsme zaparkovali Jardy a Jitky (tak se ti dva jmenují), stavili se u nich doma na nezbytné dávce grogu a kafe a vyrazili jsme směrem na Hřebík. Vzhledem ke vzdálenosti srubu od jejich domu nás Jitka naskládala do jejího auta a na místo nás odvezla. Bohužel nedaleko srubu za účelem zaparkování sjela ze silnice a to se nám brzy mělo vzhledem k množství sněhu vymstít. Pěšky asi kilometr a už na nás vykoukl z lesa malebný sroubek. Jitka nás zanechala svému osudu a vyrazila směrem k domovu, netrvalo ale dlouho a telefonovala nám že nemůže vyjet na silnici. Zanechali jsme tedy Jardu na místě aby mezi tím zatopil v kamnech a s Bluďákem jsme vyrazili zpět k silnici.

Pořádně jsme si mákli než se nám podařilo auto vyhrabat a vytlačit na silnici. Jitka razila domů s tím že se pro nás druhý den staví a my se vraceli houstnoucí tmou zpátky ke sroubku. Na místě jsme zjistili že srub je to sice malebný, ale v zimě naprosto nepoužitelný. Ve stěnách spousta děr kterými dovnitř pořádně foukalo a táhlo víc, čím více jsme v kamnech topili. A tak se nám podařilo teplotu uvnitř srubu o dva stupně zvýšit oproti vnějšku, tedy na -8 stupnů. Zachumlaní v čem se dalo jsme opekli pár buřtů, popili kořalku, trochu zahráli na kytaru a raději jsme usnuli.

Ráno jsme rozlámali spacáky, sbalili jsme se a vyrazili vzhůru k silnici, kde jsme měli domluvený sraz s Jitkou. Ta pro nás přijela a odvezla nás domů kde jsme všichni teprve trochu rozmrzli. Nadlábli jsme se a pomalu jsme vydali na další sroubek na Ralsku, mnohem lepší než je Hřebík. Z Mimoně jsme šli už v kompletním počtu (Jitka i Jarda, kterého jsme nazvali starým Brůnou - fotka napoví Smile šli s námi ). Po pár kilometrech jsme zavítali do vesnice Hradčany, kde byla hospůdka, v tuto chvíli však ale zavřená. Pak jsme se vydali hledat ten srub do lesů za vesnicí. Tentokrát nás ale potkalo to co před měsícem,

sníh přetvořil ráz krajiny natolik, že jsme nemohli najít cestu. Po několika hodinovém marném bloudění po lesích se pomalu začalo smrákat a nám nastala situace, že jsme neměli kam dál. Tady bylo v lesích více jak půl metru zmrzlého sněhu, teplota začala klesat hluboko pod bod mrazu (až na -15 stupňů) a nikde ani památka po nějakém převisu, natož srubu. Udělali jsme asi to nejrozumnější co jsme v tu chvíli mohli udělat - vzdali jsme to. Následoval návrat do Hradčan kde už byla otevřená hospoda, tady jsme poseděli a vydali se do Mimoně, kde jsme u starého Brůny doma přespali.

V neděli neměl být ještě všem pohromám konec, v noci si silný mráz (prý až 20 pod nulou) vybral svojí daň na mém autě, respektive na baterce. Nafťáček prostě nechtěl naskočit, jen se převalil a konec. Zbývalo tedy auto roztáhnout, a přestože Fordík má rozvodový řemen, riskli jsme to. Vyplatilo se a motor naskočil na první škytnutí. Vypravili jsme se tedy do Prahy kam jsme dojeli už bez dalších problémů. Nakonec jsme byli rádi že jsme v sobotu v lese nezůstali bez přístřeší, za těch podmínek už to bylo hazardování se životem.
Letní ohniště u převísku Kamna notně zchátralá , avšak před mrazem trochu chrání .... Kamna využitá k přípravě dlabanečku....... Menší kulturní vložka........ Sroubek zvenku........... Část účastníků expedice........... Pauzinka .............. Pivoooooo - to je ale náhoda. Celá fotka je na nic, ale z alice čouhá záchranář rum......
Popis akce  |  Autor: Jan Vála   11.7.2007  |  Přečteno: 195x  | Mail Printer

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 8x | Průměrná známka: 1.0

 Komentáře: 0

Diskuzní forum

2.8.2020 | MRPrepper

Ahoj všichni nadšenci přírody a vandrů! Prosím o radu ... [více]

18.6.2020 | Honza

Dobré, dobré! Tož včíl sa na té vandry, děcká, řádně vr ... [více]

9.6.2020 | Lahvic

Občas kókni. Na podzim se to zřejmě neodehraje, ale nap ... [více]


Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 909412
Přístupů dnes : 233
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 7

Kalendář

Dnes je:

Čtvrtek, 1.10.2020

<<10 / 2020>>
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Žádná plánovaná akce !

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

Kam jezdíte nejraději ?

KokořínskoGraf 423
BrdyGraf 226
ŠumavaGraf 208
PosázavíGraf 238
Jizerské horyGraf 172
Český rájGraf 168
JinamGraf 208
Česká KanadaGraf 219
Lužické horyGraf 174
České ŠvýcarskoGraf 287

Hlasů: 2326

Více anket

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2020 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ : 198-552-144