Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Do Hýskova trochu jinak ...

JasnoJasno (2 dny) (1 km) Před 3.lety Srpen 2019
Naše ležení
Bylo čtvrteční odpoledne, když mi zazvonil telefon. Věc v dnešní době nijak neobvyklá, ale následující jméno se na displeji mého mobilního přístroje čínského výrobce v poslední době tak často neobjevuje. Medelák. On věčně někde na cestách, když ne on, tak já v práci. Občas na něj mávám z autobusu v Uhříněvsi, jindy z kamionu v těch samých místech, on někdy zavítá při jedné z projížděk na motocyklu. Aby se nám potkaly volna se téměř nestává. Přesto to o zmiňovaném odpoledni zkusil. Co prý dělám v sobotu odpoledne. Nic většího v plánu nemám a ani v neděli tomu není jinak. Mám se prý tedy sbalit, připravit motocykl a v sobotní podvečer očekávat jeho příjezd. Tak jsem také začal činit, i přestože zatím reálně hrozilo, že mu jeho zaměstnavatel plány volna překazí a nechá jej vozit turisty po Praze až do večerních hodin. Naštěstí se tak nestalo a dřív než jsem na sedadlo svého motocyklu stačil přivázat několik potřebných i nadbytečných věcí, motor jeho Hondy zaduněl naší ulicí. Cíl toho dne? Někde přespat a druhý den zamířit na prohlídku předválečných bunkrů poblíž Karlovarské silnice.

Zamířili jsme tedy západním směrem a u Kladna jsem jako předjezdec pokynul paží k zastávce na čerpací stanici a nezbytnému doplnění tekutin v podobě horké kávy. Při její konzumaci jsme se vzhledem k pokročilé hodině a blížícímu se soumraku nakonec shodli na nocování někde v okolí nám důvěrně známých Požárů.

Pak mě napadla myšlenka. Není Grepa doma? Poslední dva měsíce totiž bydlí právě na Kladně. Protože ale jezdí na kamionu v Německu, příliš často se doma neobjevuje. Zkusil jsem mu zavolat. Právě držel pivo v ruce a chystal se jej zkonzumovat, když se na displeji jeho mobilního telefonu objevilo moje jméno. Oslovili jsme ho s nabídkou nocování na Požárech a on okamžitě souhlasil. Protože ale není vybaven motocyklem, a už vůbec ne tím, který by náročnou cestu terénem k Požárům zvládnul, vyrazil k nám autem. Disponoval však pouze vozem služebním, který je sice koncernovým, ale značně sníženým v oblasti podvozku, cesta k našemu cíli by mohla vozu způsobit nějakou újmu. Zvolili jsme tedy jinou variantu. Starý dobrý Hýskov. Ten nikdy nezklamal, a myslím, že nikdy ani nezklame.

Dorazili jsme tam za soumraku. Dočasné ležení jsme rozbili u řeky pod jezem a zašli do oblíbené restaurace na trochu žvance a něco málo pivního moku. Se zavíračkou jsme se přesunuli opět k jezu a nějakou tu dobu ještě poseděli u donesených zásob.

Vstávali jsme celkem brzy, Grepa mířil na Prahu, neboť jej čekali oba synové a my s Medelákem vyrazili na Požáry. Už nějakou dobu jsme na oblíbeném místě nebyli a zmáhala nás zvědavost, jak se to tam změnilo. Náš starý dobrý plácek je i nadále minulostí, ale jiný a menší tam v skrytu náletového porostu vznikl. Takže se tam v budoucnu možná někdy vrátíme Smile

Cestou zpátky jsme se stavili ještě na vyhlídce u letiště v Ruzyni, právě včas, abychom se pokochali přistáním Airbusu A-380. Parádní záležitost! A pak už jsme zamířili k domovům. Na prohlídku bunkrů jsme nakonec ani nevzdechli.
Pod dohledem ... Jez v Hýskově Na Požárech
Popis akce  |  Autor: Jan Vála   1.9.2019  |  Přečteno: 121x  | Mail Printer
4 souřadnice ke stažení.

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 3x | Průměrná známka: 1.3

 Komentáře: 0

Diskuzní forum

29.7.2022 | Lahvic

Ahoj Leoši, asi příští rok na jaře oslavíme osadní "kri ... [více]

22.6.2022 | Leoš

Ahoj Lávo. Tak jak, odloženo na 35. výročí? Já bych se ... [více]

22.6.2022 | Soptík

Na Black Wolf jsem jezdil znal jsem i zakladatele šerif ... [více]

Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 1186000
Přístupů dnes : 227
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 8

Kalendář

Dnes je:

Pondělí, 8.8.2022

<<08 / 2022>>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Žádná plánovaná akce !

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2022 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ: 198-552-144