Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Stará Dubá, Kácov, Ledečko .....

ProměnlivéProměnlivé (3 dny) (7 km) Před 16.lety a 7.měsíci Listopad 2007
Na sroubku Divizna, příprava ranního jídla
Tento vandr počátkem listopadu 2007 jsme nijak dopředu neplánovali a ještě den před odjezdem se rozhodovali, jestli jet nebo ne. Nakonec zvítězila chuť vyrazit někam do přírody nad nepřízní počasí. Ve čtvrtek večer jsem se (Láva) dohodl s Medelákem, že v pátek pojedeme směrem na Unhošť a Bratronice. V pátek se nám ale nepovedlo zmizet z práce dostatečně brzy, změnili jsme tedy plán a dohodli si, že vyjedeme na Sázavu. Do Kácova. Zavolali jsme ještě Džardovi, ten reagoval rychle a skočil hned u maskáčů. Sraz jsme měli na našem klasickém místě v restauraci Velká Praha. Džarda už tam na nás čekal. Medelák si ještě zašel domů zabalit věci, my jsme zatím svlažili hrdlo ve zmíněné restauraci. Nutno dodat že Medelák nám dal dostatek času na "osvěžení". Když dorazil, vydali jsme se na vlak, který jsme stihli jen tak tak. Medelák nezapomněl koupit rum a Coca-Colu, proto jsme měli na cestu o zábavu postaráno. Panťák nás odvezl do Čerčan, kde jsme zjistili, že vlak ve směru Kácov nám jede až za hodinu a půl, zato však do Sázavy jel vlak okamžitě. Neváhali jsme tedy a nahrnuli se do něj. Ve vlaku jsme vytáhli kytaru a vagónem otřáslo několik písní od Horkýže Slíže, Divokého Billa a další ... V Sázavě jsme se ještě ujistili v kolik nám jede další vlak, zasedli na nákladovou rampu na kraji nádraží a pojedli sekanou. Poté jsme zapadli do hospody za nádražím. Dali jsme jedno tří-pivo a v klidu jsme se vrátili na nádraží. Pozdě! Vlak do Kácova už odjel, špatně jsme se koukli do jízdního řádu. Další jede až za tři hodiny! Co teď? Při pohledu na jízdní řád jsme okamžitě náš plán změnili, za chvíli jel vlak zpátky a tak jsme s ním vyrazili do Hvězdonic, odkud jsme se chtěli vydat na srub na zřícenině hradu Stará Dubá. Ve Hvězdonicích jsme se stavili ještě na jedno v místní restauraci, nabrali pet-pivo a po kolejích jsme vyrazili směrem k hradu. Do podhradí jsme došli asi za půl hodiny, následoval stoupák kolem studánky. V hradním příkopu je osada zvaná Divizna, tvořená pěkným srubem. V deštěm podmáčeném lese byl suchý sroubek vysvobozením. Hned jsme se ulágrovali, vytáhli kytaru a pustili se do odehrávání jedné písničky za druhou podle zpěvníku. Písničky jsme prokládali každou chvilku panákem, pivem a kusem žvance. Když už jsme se pomalu chystali že si půjdeme schrupnout, zahlédli jsme venku baterku. Máme hosty! Z nově příchozích se vyklubali čtyři majitelé kempu. Takže jsme tu vlastně byli teď na návštěvě my. Společně jsme se do malého sroubku vtěsnali jen stěží, přesto nám tu bylo dobře. Povyměňovali jsme si zásoby pití, sladili kytary a pokračovali v hudební produkci. Takto jsme pokračovali až skoro do čtyřech do rána.

Divizňáci jsou ranní ptáčata a chvíli po rozednění už dva z nich sháněli dřevo a vyvíjeli horečnatou činnost. Museli jsme tedy vstát, ačkoliv se nám vůbec nechtělo. Ranní káva s rumem, polívka, chvíli jsme jim pomohli se dřevem a poté se posbírali a šlapali dolů do Hvězdonic. Dneska už do Kácova snad dorazíme. Na nádraží jsme zjistili že vlak jede až za hodinu, nechtělo se nám tady čekat a tak jsme se vydali pěšky do Chocerad. Tam jsme dali jedno rychlé v hospodě u mostu, přeběhli most a nasedli na vlak směrem na Kácov. Do Kácova jsme konečně dorazili. Prohlédli jsme si pivovar zvenku, pivovarskou restauraci zevnitř. Bohužel tam ale dneska měli nějakou oslavu, proto jsme se museli před šestou večer vytratit. Volba další trasy byla jednoznačná, zamířili jsme na vlak a jeli jsme zpátky do Ledečka. Tam je totiž otevřená perfektní hospoda. Za zvuku kytary ve vlaku jsme dorazili do Ledečka, zapadli do hospody a tam vydrželi až do pozdních nočních hodin. Jen co jsme se zavíračkou vytáhli paty, zjistili jsme, že venku poměrně hodně pršelo. Protože poblíž nebyl žádný pevný přístřešek, museli jsme si ho udělat v nedalekém lese z celt. V horečnatém spěchu jsme svazovali celty dohromady, napnuli je mezi stromy a pod ně naházeli svoje věci. Vypadalo to, že noc přežijeme v suchu.

Ráno jsme se probudili mokří, každý na jiném místě. Džarda se v noci vykulil zpod přístřešku a promokl na celou spodní část těla. I já měl namočené nohy, Medelák taky slíznul nějakou tu vodu. Přístřešek sice vodě zcela neodolal, zachránil nás ale od nejhoršího. Zabalili jsme věci a hurá na vlak a domů.
Láva připravuje ranní kávu Láva ve sroubku na Staré Dubé Medelák ve vlaku Džarda s Lávou ve vlaku Ve vlaku směrem na Sázavu Příprava dlabance v polních podmínkách Duo Láva a Medelák kdesi na cestě Medelák ochutnávající Pijeme staré víno a německé konzervy Džarda sedící a telefonující Medelák ve vlaku do Čerčan Láva ve vlaku směrem na Čerčany Džarda pospávající Džarda si ustlal ve vlaku Přístřešek z celt Tak takhle jsme spali druhou noc Zbytky čehosi v láhvi Džarda v Kácově na nádraží Hloubající Medelák
Popis akce  |  Autor: Jan Vála   4.11.2007  |  Přečteno: 140x  | Mail Printer
20 souřadnic ke stažení.

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 9x | Průměrná známka: 1.2

 Komentáře: 3

katanovič   28.6.10 - 06:16:45

jeto moc pěkne na srubu divizna jezdím tam asi 1.měsíc jetam klid voda je dobrá ze studánky v krbu jsme si zatopily venku jsme si udělaly vohen náramně jsme si užily výkend z 26.-28.6.2010 z pozdravem katanovič a big ben mám taky osady nejkrásnější osady v čr www.infojeskyn.wbl.sk

Dž.   7.11.07 - 15:15:45

Tak už je to dobrý ...byl to nějaký pokus o spam či vir , ale antivirák (RUM 38,5%) ho rychle zlikvidoval.Už se mi dejchá líp .

Dž.   5.11.07 - 12:47:48

Ty jo večír sem blil teď seru , smrkám a sem z toho promočení celej nakřáplej ...doufám že to do příštího pátku vypotim jináč je to v pytli. Naštěstí teď jsou ty Lešany a tam jsou kamna na grog takže to pocení vidim spíš pozitivně.

Diskuzní forum

3.6.2024 | Martin Voříšek

Zdravím hledal jsem něco k Voříškům, nějaké slavné před ... [více]

16.3.2024 | Kahuna (Franke) z Tábora

Opravdu skvěle napsáno, úplně tam poznávám lidi Možná ... [více]

16.3.2024 | Kahuna (Franke) z Tábora

Chybí tam ještě Němec - německý army hadry z 2. světový ... [více]

Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 1563239
Přístupů dnes : 174
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 9

Kalendář

Dnes je:

Pátek, 21.6.2024

<<06 / 2024>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Žádná plánovaná akce !

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2024 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ: 198-552-144