Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Hýskov - Karlštejn r.1996

JasnoJasno JasnoPolojasno (3 dny) (4 km) Před 24.lety a 4.měsíci Květen 1996
Na no tak vem si
V letech našeho největšího vojensko-historického nadšení jsme se rozhodli že vyrazíme na bunkry u Berouna v dobovém oblečení. Koncem dubna roku 1996 jsme si domluvili průzkum opevnění formou vandru. Oblékli jsme si kopřiváky, což jsou vojenské uniformy předválečné armády, a vyjeli jsme ve složení mě (Láva), Džardy a Kóži metrem na Florenc. Tenkrát vlak na Berounku ještě nejezdil z Hlavního nádraží, ale pouze ze Smíchovského. Béčkem tedy na Smíchov kde jsme měli domluveného sraz se zbytkem mančaftu. Dorazil Unkas s Monikou. Byli jsme kompletní, mohli jsme vyrazit. Ve vlaku jsme si otevřeli flašku fernetu aby nám cesta lépe ubíhala. Cílem naší páteční cesty byl Hýskov a protože se nám nechtělo jít pěšky, počkali jsme na další vlak v Berounu na nádraží. Toho jsme s Džardou využili a přes železniční most jsme se zašli podívat k nedalekým dvěma zabetonovaným áčkům na poli. Z důvodu pokusu o dobové fotografie jsme ve foťáku použili černobílý film. Udělali jsme nějaké fotky a hurá zpátky na nádraží kde jsme akorát stihli vlak na Rakovník. Popojeli jsme do Hýskova, kde jsme od nádraží zamířili k vodě. Do cesty se nám postavila hospoda. Nemuseli jsme se dlouho přemlouvat a zapadli jsme tam. Když jsme se náležitě občerstvili, vyrazili jsme po silnici směrem na Beroun doufajíce že najdeme nějaké pěkné místo na spaní. To jsme našli u jedné chatičky u vody, byla tam i stříška pro případnou nepřízeň počasí. Dnes déšť ale nehrozil, obloha byla plná hvězd. Ulehli jsme a během chvilky jsme spali.

Brzy ráno jsme se vzbudili, Unkas už byl nějakou dobu vzhůru. Nemohl spát a tak se toulal už za tmy po okolí. Nalezl zabetonované déčko za tratí a super tunýlek pod železnicí hned vedle. Zašli jsme se tam podívat a hned bylo jasné že jsme našli ideální místo na spaní. V budoucnu tady pak přespíme nemálo nocí ... Dnes jsme ale mířili dál, Monika musela odjet domů a nám se zachtělo prozkoumat bunkry v Karlštejnu. Šli jsme tedy zpátky do Hýskova na vlak a dojeli do Berouna. Tady Monika nasedla na panťák směrem na Prahu a rozloučila se s námi. My jsme pak na chvíli zapadli do nádražní restaurace, poseděli jsme a hned příštím vlakem jsme přejeli do Karlštejna. Stavili jsme se na jednom v hospodě hned za nádraží budovou a šli jsme směrem k hradu. Obhlédli jsme si bunkr ve vesnici a než jsme dorazili k dalšímu, postavil se nám do cesty stánek hned vedle parkoviště. Ochutnali jsme kelímkáče, zachutnal nám a tak jsme se posadili na kraj parkoviště k řece a dali další. Bylo deset hodin dopoledne. Kromě průzkumu nedalekého zabetonovaného déčka jsme se z parkoviště nehnuli až do pozdních večerních hodin. Zprvu jsme vršili pyramidu z vypitých kelímků, později jsme už s použitými chodili pro další "nálože" a pivo jsme pak dokonce i přelévali do kotlíku a konzumovali ho z něj. Zažili jsme jak se dopoledne parkoviště plnilo, pak večer kdy se prázdnilo. Prostě proflákaný den Smile . K obědu jsme pojedli něco romadúrů jejichž obal jsme zastrčili do topení jednoho z parkujících aut. Bylo nám dobře a nechtělo se nám odtud. Když ale padla desátá večerní tak stánek zavíral a nám nezbývalo než si najít někde něco na spaní. Přešli jsme most kde nás napadla myšlenka že uděláme fotku padlých vojáků po boji. To popadání nám nečinilo nejmenší potíže Smile Smile . Kus za kolejemi jsme našli les a hned na kraji jsme rozložili svoje spacáky.

Probudili jsme se skoro v poledne, aby ne po tom "náročném dni" včera. Pomalu jsme si zabalili a těžkým krokem jsme došli na nádraží. Zbývala cesta domů.
Slepý flašinetář Kóža Střelec u bunkru Támhle je nepřítel Historické foto Foto v uniformách Momentka v uniformách Sání Kóžova pivního mozolu Momentka Láva, Unkas, Kóža Chvíle odpočinku Hra na kytaru, Kóža tuhne Trochu krize ... Krmení Džardy Na, Džardo dlabej. A ty Unkas hrej ... Popíjení piva z kotlíku Na nádražním vozíku v Berouně Kóža s Unkasem No jo, jdu pro další ... Unkas páchající hygienu Džarda :-) Odpolední únava na nás padla Kóža jako slepý flašinetář Džarda sedící, hrající Láva Paroháč Kóža je death Kóžův pivní mozol Co to tam v tom pivu je ?? Džarda žeroucí Unkasovu nohu :-) Prázdné večerní parkoviště Obsluha závory Můžete jet ..... Bojová ukázka Nasazování bodáku Ten bajonet na tu vzduchovku nejde a nejde Džarda s Kóžou Popadaní vojáci na mostě Velká žízeň Sedíme, ležíme, pijeme, hrajeme Žonglér břišní Dva kymáci Už to nesem
Popis akce  |  Autor: Jan Vála   12.11.2007  |  Přečteno: 175x  | Mail Printer
43 souřadnic ke stažení.

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 8x | Průměrná známka: 1.0

 Komentáře: 0

Diskuzní forum

2.8.2020 | MRPrepper

Ahoj všichni nadšenci přírody a vandrů! Prosím o radu ... [více]

18.6.2020 | Honza

Dobré, dobré! Tož včíl sa na té vandry, děcká, řádně vr ... [více]

9.6.2020 | Lahvic

Občas kókni. Na podzim se to zřejmě neodehraje, ale nap ... [více]


Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 908151
Přístupů dnes : 440
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 18

Kalendář

Dnes je:

Pondělí, 28.9.2020

<<09 / 2020>>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Žádná plánovaná akce !

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

K Cmundě(bramborák) se jako nápoj absolutně nehodí

voda (čistá bez příchuti)Graf 387
minerálkaGraf 197
limonádaGraf 204
pivoGraf 212
kořalkaGraf 189
mlékoGraf 251
asfalt, bo teče moc pomaluGraf 248
kdo je ta cmunda???Graf 192

Hlasů: 1880

Více anket

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2020 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ : 198-552-144