Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Domašín - Ledečko v červenci 2007

JasnoPolojasno ProměnlivéProměnlivé (3 dny) (25 km) Před 14.lety a 4.měsíci Červenec 2007
Uléhání ke spánku ....
Po téměř měsíční vandrovní odmlce jsme ve čtvrtek domluvili vandr, vzali si na pátek dovolenou a v pátek kolem oběda už jsme byli na cestě. Vyrazili jsme ve dvou, Láva a Medelák. Po půl hodině poskakování v autobuse v kolonách jsem konečně dorazil na místo setkání - hospoda Velká Praha, kde už na mě čekal Medelák. Loupli jsme tam pár piv, pokecali s Kačkou Škubánkovou a pomalu jsme se vydali na vlak, tentokrát s jasným cílem - Domašín. V plánu jsme měli prozkoumat opuštěné kasárna u nádraží v Domašíně. Po různých peripetiích s odjezdem vlaku jsme konečně zamířili do Benešova, kam jsme dorazili zhruba za hodinu a řádně vyprahlí. V nádražní restauraci jsme dali pívo a hurá na vlak směrem na Trhový Štěpánov. V Domašíně jsme se nejdříve nadlábli a pak jsme se vydali podél plotu opuštěného vojenského prostoru. Celkem v pohodě jsme nalezli vstup, nikde nikdo a tak jsme si prošli celý areál. Armáda se již dávno odstěhovala a vše bylo ponecháno přírodě a sběračům kovů. Když jsme se dost nabažili vojenského prostoru, vydali jsme se do naší oblíbené hospůdky v Radošovicích. Cestou jsme dali několik zastávek, neboť kopec a silné dusno si na nás začínaly vybírat svojí daň. V hospodě jsme dlouho poseděli, pokecali se starými známými a nad ránem jsme se konečně uklidili do hajan do nedalekého lesa. Ještě jsme rozdělali malý oheň a opekli jsme si buřty.

Ráno jsme si na nově rozdělaném ohýnku upekli zbytek buřtů a pak už jsme na nic nečekali a vyrazili jsme polknout nějaké lahváče do krámku v Bílkovicích. Cestou jsme ještě narazili na maliní a tak jsme vpravili do těla i nějaké vitamíny. Po dvou lahváčích ke snídani u krámku jsme se vydali dál směrem na Divišov, a to údolím potoka, kde byl chvílemi alespoň trochu stín. S blížícím se polednem se totiž sluníčko dalo do práce a rozpálilo okolní vzduch tak, že se sotva dal dýchat. Kdysi pohodová cesta se tentokrát místy stala skoro neschůdnou, neboť nějaká vichřice si s lesem pěkně pohrála a vyvrácených stromů bylo požehnaně. S jazykem na vestě jsme se v poledním žáru doplazili do Divišova do hospody, kde jsme se najedli, načerpali síly na tu nejhorší část cesty která nás ještě čekala a pak jsme vyrazili dál na Český Šternberk. Šli jsme po silnici která vedla polem, nebe bez mráčku, horko jako v pekle. Jak jsme byli rádi že jsme po hodině dorazili do lesa a hned jsme to oslavili půlhodinkou spánku ve stínu. Pak jsme si proklestili cestu velkým množstvím vývratů a už jsme byli ve Šternberku. Naše kroky zamířily na zahrádku hospůdky pod hradem, tam jsme se občerstvili a vydali se spláchnout pot na jez. Jez byl ale obsypaný lidmi a protože na koupání "na adama" mezi množstvím lidí jsme neměli dostatek alkoholu v krvi, chystali jsme se to napravit v hospodě ve mlýně, která stojí nedaleko. Jez se neprázdnil, zato naše žaludky se plnily. Před šestou večer jsme to vzdali a vypravili jsme se do Ledečka. Pohled na jízdní řád nás ujistil že nemá smysl čekat na vlak na jednom místě, ale že si po kolejích zkrátíme cestu a dojdeme až tam, kde nás dohoní vlak směrem na Čerčany, kterým pak dojedeme až do Ledečka. Hezký plán! Když jsme dorazili po kolejích do Malovid, do příjezdu vlaku zbývala ještě slabá tři čtvrtě hodinka a tak jsme se vydali ještě o stanici dál, do Ratají - Iváně. Špatně jsme to ale odhadli a tak se poslední dvě stovky metrů proměnily v divoký úprk za právě přijíždějícím vlakem. Stihli jsme ho jen tak tak a pak už nás dělilo od našeho oblíbeného Ledečka dělilo jen pět minut jízdy. Zapadli jsme do perfektní hospody u nádraží, kde jsme vytrvali do zavíračky. Na závěr dne zbývalo jen pár metrů do nedalekého lesa, kde jsme už mnohokrát před tím spali. Tak tomu bylo i dnes.

Ráno nás probudili houbaři, kterých v tom lese bylo mnohem víc jak hub. Systematicky luxovali les a jejich košíky se zrovna nějak neplnily. Nadlábli jsme se, sbalili a vyrazili na nádraží, ke kterému jsme to měli jen pár desítek metrů. Vlak jel za chvíli, do Čerčan jsme ale dorazili se zpožděním. Zpoždění nabral i vlak na Prahu, protože v Čerčanech na nádraží právě likvidovali vážnou bouračku vlaků, která se tady stala o den dříve. Do Prahy jsme naštěstí dorazili ještě před poledním vedrem.
Medelák v hospodě u Velké Prahy Nádraží Uhříněves V Benešově při čekání na vlak Tento pták jen vyjeveně koukal na světlo baterek Na cestě do Bílkovic Tento sroubek kdysi stával v lese, lesáci zapracovali ..... Láva u sroubku u Bílkovic Na cestě na Šternberk, a slunce pálí .... Netřeba komentář :-) Láva ve vlaku na Benešov Fotopřestřelka ..... Na zahrádce hospody ve Šternberku
Popis akce  |  Autor: Jan Vála   20.7.2007  |  Přečteno: 486x  | Mail Printer

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 9x | Průměrná známka: 1.3

 Komentáře: 0

Diskuzní forum

10.11.2021 | Robert

Ahoj, mohl , ale vzhledem k tomu jak to tam v poslední ... [více]

14.10.2021 | Tomáš Vávra ml.

Ahoj čundráci. Posíláme pozdravy ze super víkendu ze Za ... [více]

19.9.2021 | Robert

Ahoj všem, nedávno se tu probíral pomníček Boba Škopíka ... [více]


Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 1063761
Přístupů dnes : 472
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 19

Kalendář

Dnes je:

Pondělí, 29.11.2021

<<11 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Žádná plánovaná akce !

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

Kde nejraději nocujete?

širákGraf 598
srubGraf 249
převisGraf 264
stanGraf 289
škarpaGraf 219
domaGraf 260
jindeGraf 286

Děkujeme za váš hlas !

Hlasů: 2173

Více anket

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2021 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ : 198-552-144